ERKEN HABER - KHK'larla ihraç edilen kamu görevlilerinin kredileri iptal edildi, kredi kartlarına engel konuldu fakat bankalar 'böyle bir uygulamalarının olmadığını' söylüyordu. Ancak bir KHK'lı olduğu öne sürülen kişinin yaşadıkları bankalardaki uygulamaların devam ettiği yönünde iddiaların öne sürülmesine neden oldu. Hesabına gelen parayı alamaya giden ve KHK'lı olduğu söylenen kişiye iddiaya göre, bankanın sistemi 'yasaklı kişi' uyarısı verdi. Bu uygulamanın ekran görüntüsü de internete yansıdı.

İddiaya göre, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kamu görevinden ihraç edilen Mazlum Çetinkaya yurtdışından kendi hesabına gönderilen parayı çekmek için bankaya gitti. Ancak bankadaki görevli paranın kendisine verilemeyeceğini iletti. Gerekçe ise ‘yasaklı kişi’ olması olduğu iddia edildi. 

İddiaya göre, KHK’li Mazlum Çetinkaya geçtiğimiz günlerde Malatya’daki bir devlet bankasına giderek oğlu tarafından yurtdışından hesabına yatırılan parayı çekmek istedi. Bankadaki memur önce hesabında para olmadığını iletti, daha sonra da kendisine, “Ne iş yapıyorsunuz?” diye sordu. Çetinkaya da bunun üzerine kendisine gönderilen paranın dekontunu görevliye göstererek bir yanlışlık olduğunu ve hesabına yeniden bakılmasını talep etti. Çetinkaya’nın ısrarı sonucunda bankadaki görevli, “Yasaklı TC uyarısı alıyorum” diyerek parayı vermedi.

Rize'de silahla oy kullandı, Kılıçdaroğlu'nu tehdit etti Rize'de silahla oy kullandı, Kılıçdaroğlu'nu tehdit etti

Çetinkaya yazılı tebligat istedi ancak bu talebi yerine getirilmedi. Bunun üzerine Çetinkaya görevlinin önündeki ekran görüntüsünde yer alan uyarıyı gördü. Ekranda, “… Numaralı müşteri yasaklı listesindedir” ifadeleri yer aldı.

Öne sürülen KHK'lının durumunu gösteren görüntü;

banka1.png