ERKEN HABER - Kartal'da bir evde 2 kadının cansız bedenine ulaşılırken, bilekleri kesilmiş halde bulunan ev sahibi polis gözetiminde hastaneye kaldırıldı.

Alınan bilgiye göre, Cumhuriyet Mahallesi Pelin Sokak'taki bir evde ikamet eden Mustafa P. sabah saatlerinde polisi arayarak gece evinde kalan Dilara Gültay ve Cansu Demirel'in (30) hareketsiz şekilde yattıklarını bildirdi.

İhbar üzerine, polis ve sağlık ekipleri olay yerine sevk edildi.

Bileklerinden kesilmiş şekilde yaralı olan Mustafa P. polis gözetiminde ambulansla hastaneye kaldırılırken, yapılan incelemede Gültay ve Demirel'in hayatını kaybettiği belirlendi.

Polisin, olay yerindeki incelemelerinin ardından kadınların cenazesi, ölüm nedenlerinin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

Haberi alan Gültay ve Demirel'in yakınları, adrese gelerek ekiplerden bilgi almaya çalıştı.

TOKİ ihalesi eski AK Parti aday adayına verildi TOKİ ihalesi eski AK Parti aday adayına verildi

Mustafa P. hakkında gözaltı işlemi başlatan polis ekipleri olaya ilişkin detaylı çalışmalarını sürdürüyor.

ÖLENLER ARANIYORMUŞ

Edinilen bilgiye göre, ölen 2 kadının "kayıp şahıs" olarak arandığı öğrenildi. Morgun önüne gelen kadınların aileleri, sinir krizleri geçirdi.

Çalışmaların devamında adres içerisinde yapılan aramalarda, uyuşturucu madde, fare zehri, şizofreni ilaçları ve şırınga olduğu görüldü. Maktul şahıslara yönelik yapılan sorgulamada ‘kayıp şahıs’ olarak aranma kayıtları olduğu belirlendi.