ERKEN HABER - Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TBMM'de bakanlığının bütçe görüşmelerindeki eleştiri ve soruları yanıtladı.

HÜDA-PAR'ın seçime nasıl gireceği belli oldu HÜDA-PAR'ın seçime nasıl gireceği belli oldu

Bakanlığının bütçesi üzerinde söz alan Bakan Karaismailoğlu, bazı milletvekillerince dile getirilen Ehliyet Affı konusuna değinmedi.

Yapılan köprü, yol, havaalanı ve yüksek hızlı tren çalışmaları hakkında bilgi veren Karaismailoğlu, kürsüden aldığı sürenin bitmesine 1 dakikadan fazla süre kalmasına rağmen konuşmasını tamamlayarak kürsüden ayrıldı.

Yaklaşık 1 milyon mağdur sürücünün beklediği Ehliyet Affı sorunu karşısında herhangi bir açıklama yapılmaması, tepkilere yol açtı.

Yarın görüşülecek İçişleri Bakanlığı bütçesinin görüşmeleri sırasında Ehliyet Affı konusunun tekrar gündeme gelmesi bekleniyor.

MHP ve CHP gündeme getirmişti

MHP Milletvekili Baki Şimşek, 1 milyon sürücünün değişik nedenlerle ya ceza puanından ya da Trafik kurallarını ihlalden ehliyetine el konulduğunu ancak lojistik sektöründe ciddi şoför sıkıntısı bulunduğunu, bu nedenle yabancı uyruklu şoförlerin çalıştırıldığını belirterek, bir defaya mahsus olmak üzere, ölümlü kazaya sebebiyet vermemiş şoförler için yılbaşından önce af çıkarılmasını istedi.

CHP Milletvekili Özkan Yalım da ehliyet affını gündeme getirirken, kamyon TIR şoförlerinin bir suç işlediklerinde, ehliyetlerini kaptırdıklarında Avrupa’da olduğu gibi o an suç işledikleri araç üzerinden cezalandırılmalarını, ekmek parasını kazandıkları ağır vasıta ehliyetinden muaf tutulmaları gerektiğini söyledi.