ERKEN HABER - Spor Toto Süper Lig'de oynanan Fatih Karagümrük- Sivasspor karşılaşmasında ilginç bir an yaşandı. Fatih Karagümrüklü taraftarlar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli lehine tezahüratlarda bulundu. Taraftarlar "Oley oley Devlet Bahçeli! Karagümrük çocuğu Devlet Bahçeli!" tezahüratlarında bulundu. O anlar sosyal medyada gündem oldu.

NE OLMUŞTU

Beşiktaş-Antalyaspor mücadelesinde "Hükümet İstifa" tezahüratlarının yükselmesinin ardından Devlet Bahçeli, Beşiktaş üyeliğinden ayrıldı. Sonrasında Bahçeli'nin Karagümrük'le ilgili sözleri üzerine Fatih Karagümrük Kulübünün sosyal medya hesabından, şu paylaşım yapıldı: "MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin bugünkü Meclis Grup Toplantısı'nda Fatih Karagümrük sevgisini yürekten paylaşması ve kulübümüzün üyesi olma kararı büyük bir sevinçle karşılanmıştır. Sayın Genel Başkanımıza aramıza 'hoş geldiniz' diyoruz."

Bununla birlikte Bahçeli, Fenerbahçe taraftarlarının hükümeti istifaya davet etmesine sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla tepki göstermişti.

Bahçeli şunları söylemişti:

"Türkiye’miz son yüzyılın en büyük deprem felaketiyle mücadele halindeyken Fenerbahçe-Konyaspor futbol müsabakası esnasında tribünden istifa sloganlarının atılması sorumsuzluk ve şuursuzluktur" ifadeleri ile taraftarları hedef aldı. Bugün oynanacak Galatasaray-Alanyaspor ile Beşiktaş-Antalyaspor kulüpleri arasındaki müsabakalarda aynı şekilde istifa seslerinin yükselmesi halinde futbol kulüplerimizin oyuna geldiği, tuzağa düştüğü de netleşmiş olacaktır.

Meşveret grubu: Seçimde desteğimiz Erdoğan’a Meşveret grubu: Seçimde desteğimiz Erdoğan’a

Milliyetçi Hareket Partisi depremde hayatını kaybetmiş vatandaşlarımıza yapılan saygısızlığı, ülkemizin böylesi hassas ve acılı günlerinde sporun kirli siyasete alet edilmesini şiddetle kınamaktadır.

Bütün kulüp başkanlarının müsabakaların ya seyircisiz ya da gerekli tedbirlerin alınarak oynanması hususunda acil ve gerekli adımları atmaları kaçınılmaz görevleridir. Milliyetçi Hareket Partisi konunun takipçisidir.”