ERKEN HABER - Şanlıurfa'da olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Vali Salih Ayhan, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, yarıyıl tatilinin bir gün uzatıldığını bildirdi.

Ayhan, "Değerli evlatlarım, öğretmenlerim, tatilinizi bir gün uzattık. Yarıyıl tatili bitti ama il dışından gelecek öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin güvenliği için 6 Şubat'ta okullarımız tatil. Bir gün daha kitaplarınızla ve yağan karla tatilin tadını çıkarın." ifadelerini kullandı.

DİYARBAKIR DA TATİL EDİLDİ

Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
“Sevgili öğrenciler ve kıymetli velilerimiz, Diyarbakır'ımızda etkili olan kar yağışı nedeniyle,
İl genelinde; 6 Şubat Pazartesi (Yarın) Eğitim öğretime (örgün ve yaygın eğitime) 1 günlüğüne ara verilmiştir. 
Hamile ve engelli kamu personelimiz de idari izinlidir.”

BİTLİS VE KARAMAN

Bitlis Valiliği, yaptığı açıklamada, "İlimizdeki olumsuz hava koşulları nedeniyle 06.02.2023 Pazartesi günü Bitlis Merkez, Güroymak, Hizan, Mutki ve Tatvan ilçelerimizde eğitim öğretime bir(1) gün ara verilmiştir." ifadelerine yer verdi.

Karaman'da olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 1 gün tatil edildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, il genelinde kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle örgün ve yaygın eğitim kurumlarının 1 gün süreyle tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personelin de aynı gün idari izinli sayılacağı ifade edildi.

ÇANAKKALE

Çanakkale'de kar yağışı ve buzlanma nedeniyle taşımalı eğitim bir gün yapılmayacak.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, kent genelindeki olumsuz hava şartları ve kar yağışı nedeniyle il genelinde 6 Şubat Pazartesi günü taşımalı eğitime ara verildi.

Açıklamada, taşımalı eğitim dışındaki eğitime ara verilmesi kararının oluşan şartlara göre ilçe bazında kaymakamlıklarca değerlendirileceği belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"6 Şubat Pazartesi günü il genelinde, hamile ve engelli personeller 1 gün idari izinli sayılacaklardır."

SİVAS

Sivas'ta beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime yarın ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, gece saatlerinden itibaren başlayacak, zaman zaman tipi şeklinde beklenen kar yağışının ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı başta olmak üzere meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı tedbir amaçlı il genelinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her tür ve derecedeki resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim kurumlarında, 6 Şubat Pazartesi günü eğitim öğretime ara verildi.

Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan görevli personelden hamile, engelli, diyaliz hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği, kanser gibi kronik hastalığı olanlar da bir gün süreyle idari izinli sayılacak.

ISPARTA

Isparta'da kar yağışı nedeniyle eğitim ve öğretime yarın ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, il genelinde etkili olan kar yağışı sebebiyle yaşanabilecek olumsuzlukların engellenmesi için Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel tüm kademeler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezilerinde yarın eğitim ve öğretime ara verildiği aktarıldı.

Açıklamada, kamu kurumlarında görevli engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

TUNCELİ

Millî Eğitim Bakanlığına 5 bin sözleşmeli personel alınacak Millî Eğitim Bakanlığına 5 bin sözleşmeli personel alınacak

Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Tunceli ilimiz genelinde devam eden ve akşam saatlerinde şiddetini arttırması beklenen kar yağışı nedeniyle olası risklerin önüne geçmek üzere; 06.02.2023 Pazartesi günü (1 gün süre ile) ilimiz genelindeki okulların tüm kademelerinde (Halk Eğitim, Gençlik Spor Kursları vb. dahil ) eğitim ve öğretime ara verilmiştir.

Kamuda çalışan hamile ve engelli personellerimiz de aynı gün idari izinli sayılacaktır."

GİRESUN

Giresun'da olumsuz hava koşulları nedeniyle 8 ilçenin tamamında, diğer ilçelerin de köy okullarında yarın eğitime ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, il genelinde yaşanan kar yağışı, olumsuz hava koşulları ve buzlanma riski dolayısıyla Alucra, Çamoluk, Çanakçı, Dereli, Doğankent, Güce, Şebinkarahisar ve Yağlıdere ilçelerindeki tüm okullarda eğitim öğretime yarın bir günlük ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, kent merkezi ile Bulancak, Eynesil, Görele, Keşap, Piraziz ve Tirebolu ilçelerinde de köy okullarında eğitime yarın bir günlüğüne ara verildiği, taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerin ise yarın izinli sayılacakları kaydedildi.