ERKEN HABER - Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle yapılan 3600 ek gösterge düzenlemesi, kamuda görev yapan şefler için uygulanmadı.

Motosiklet kazasında polis Mustafa Ata Traş şehit oldu Motosiklet kazasında polis Mustafa Ata Traş şehit oldu

Kamu müdürlerine ve şeflerin altında görev yapan bazı personele uygulanan ek gösterge düzenlemesinden mağdur olan Kamu Şefleri, sosyal medya üzerinden Tüm Kamu Şefleri Platformu oluşturdular.

Kamuda görev yapan birçok şefin, aynı serviste çalışan bazı personelden daha düşük maaş aldığına dikkati çeken şefler, bu mağduriyetlerinin giderilmesini talep ediyor.

Sosyal medya üzerinden yaklaşık 2 aydır yoğun bir şekilde mağduriyetlerini dile getiren şefler, TBMM'nin açılmasının ardından Ankara'da toplanarak, seslerini duyurma kararı aldılar.

ANKARA ULUS'TA TOPLANACAKLAR

Mağdur olan Kamu Şefleri, haklarını aramak için Ankara'da buluşarak, yapacakları açıklamayla mağduriyetlerinin giderilerek 3600 ek gösterge kapsamına alınmasını talep edecekler.

Herhangi bir birlik, dernek, kuruluş veya siyasi partilerden bağımsız olarak hareket eden Kamu Şefleri, devlet memurluğuna yakışacak bir şekilde hareket etmeye gayret gösteriyor.

8 Ekim Cumartesi günü saat: 14.00'te Ankara'nın Ulus semtinde bulunan Atatürk Anıtı önünde toplanmayı kararlaştıran Kamu Şefleri, burada basın açıklaması yapacaklar.

81 ildeki gönüllü kamu şeflerinin katılacağı toplantıda, herhangi bir slogan atılmaması, taşkınlıklara izin verilmemesi kararlaştırıldı.

Kamu Şefleri, sosyal medyadan #KamuŞefleri #Şefler3600kararlı #3600hakkımız #Şeflerin3600Şöleni hashtagları oluşturarak seslerini duyurmaya çalışıyor.