Kamuda görev yapan şefler, 3600 ek göstergenin üst amirlere uygulanarak kendilerinin bu düzenlemeden muaf tutulmasına tepki gösterdi.

ERKEN HABER - Oluşturulan Kamu Şefleri Platformu, yapılan 3600 ek gösterge düzenlemesinden şeflerin de faydalanması için girişim başlattı.

Özellikle sosyal medya üzerinden örgütlenen Kamu Şefleri Platformu, oluşturdukları #KamuŞefleri ve #KararımızNet3600 hashtagleri ile seslerini duyurmaya çalışıyor.

Üstlere 3600 ek gösterge verildiğini ancak yönetici olmalarına rağmen şeflere yani astlara bu imkanın tanınmadığı dile getiriliyor. 

Resim

Kamu Şefleri Platformu destekçilerinin bazı paylaşımları şöyle:

- 3600 ek gösterge kanununda, 2800 ek gösterge ile mağdur edildik. Şeflerin hakkı 3600 ek göstergedir İtibarları da zedelenmiştir.

- 50 bin küsür kamu şeflerinin 3600 ek gösterge hakkıdır. KHK ile yada TBMM de torba yasa ile Şeflere 3600 ek göstergenin verilmesini saygıyla arz ve talep ederiz.

- Kamu Şefleri YÖNETİCİ olmalarına rağmen 3600 Ek Göstergeden mahrum bırakılmıştır. Durumun revize edilmesi ve kamu şeflerinin de 3600 den tam ve eksiksiz yararlandırılmasını bekliyoruz.

- Ülkesinin Gücüne İnanan, Milli ve Manevi Değerlerine Bağlı Kamuda Çalışan Şeflerin Haklarını Unutmayalım. Şeflerin hakkı olan 3600 ek göstergeyi Şeflerden esirgemeyelim sayın yetkili ve etkili büyüklerimiiz.

- Astımız aldı. Üstümüz aldı. Bir tek yönetici, eğitici ve sırtlayıcı olan Kamunun vitrini kamu şefleri 3600 alamadı. Duyun sesimizi

B8340C8B-A9FC-46CE-A0AC-BA36E08D00CB

HER HAFTA TOPLANTI YAPILACAK

Kamuda görev yapan şeflet, her hafta Salı günü saat 20.30'da Twitter sohbet odasında bir araya gelecek  

Toplantıya, şeflere destek veren siyasi parti yetkilileri ile ekonomistlerin de katılması bekleniyor.

Irak'ın kuzeyindeki Gara'da 3 PKK'lı terörist SİHA'yla etkisiz hale getirildi Irak'ın kuzeyindeki Gara'da 3 PKK'lı terörist SİHA'yla etkisiz hale getirildi