ERKEN HABER - Eskişehir'in Tepebaşı ilçesinde 21 yaşındaki eski sevgilisi Hasan Fakıoğlu'nun tabanca ile öldürdüğü 21 yaşındaki Ayşenur Çolakoğlu'nun babası Mesut Çolakoğlu konuştu. Acılı baba Çolakoğlu, "Cıvıl cıvıldı kızım. Gencecik, baharında canına kıydılar. Öldüğü günün sabahı son sınavına girmişti, ustalık belgesini alacaktı. Sabah 10.00'da sınava girdi, akşam katlettiler. Hatta sınavdan da geçmişti" dedi.

KADIN CİNAYETLERİNİN ARDI ARKASI KESİLMİYOR

Kadın cinayetlerinin ardı arkası kesilmiyor. Eski sevgilisi Hasan Fakıoğlu tarafından öldürülen 21 yaşındaki Ayşenur Çolakoğlu'nun babası Mesut Çolakoğlu ilk kez konuştu. Fakıoğlu'nun kızını 4 ay boyunca rahatsız ettiğini sonradan öğrendiğini belirten Çolakoğlu, "Gencecik, baharında canına kıydılar. Öldüğü günün sabahı son sınavına girmişti, ustalık belgesini alacaktı. Sabah 10.00'da sınava girdi, akşam katlettiler. Hatta sınavdan da geçmişti" dedi. Çolakoğlu, "Kızımı öldüren kişinin en ağır cezayı almasını istiyorum" ifadelerini kullandı.

Sporcuları taşıyan midibüs devrildi: 11 yaralı Sporcuları taşıyan midibüs devrildi: 11 yaralı

Eskişehir'in Tepebaşı ilçesinde Hasan Fakıoğlu, 4 ay önce ayrıldığı Ayşenur Çolakoğlu'nu kendisini aldattığını iddia ederek yaşanan tartışmanın ardından tabancayla başından vurdu. Daha sonra tutuklanan Fakıoğlu, gazetecilere ise "Beni aldattığını düşündüm, kazayla öldü" dedi. Çağrılan ambulansla Yunus Emre Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Ayşenur Çolakoğlu, hayatını kaybetti. Kadın kuaförü olan Ayşenur Çolakoğlu, otopsi işlemleri sonrası toprağa verildi.

6026671.jpg

'KASTEN ÖLDÜRME' SUÇUNDAN TUTUKLANDI

Çalışma başlatan polis, erkek kuaförü Hasan Fakıoğlu ile evdeki arkadaşı M.F.'yi gözaltına aldı. İşlemleri sonrası adliyeye sevk edilen Fakıoğlu, 'kasten öldürme' suçundan tutuklandı, arkadaşı da adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

'KIZIMA AYLARCA BASKI YAPMIŞ'

Ayşenur Çolakoğlu'nun babası Mesut Çolakoğlu, Fakıoğlu'nun kızını 4 aydır sürekli rahatsız ettiğini sonradan öğrendiğini belirterek, "Kızımın çalıştığı kuaförün karşısında çalışıyordu. Kızımı sürekli rahatsız ediyordu. Kızım da istemediği için sıkıntılar yaşıyormuş, sürekli baskı yaşıyormuş. Ama bunu bize söylemediği için bizim de haberimiz olmadı. Kızım çalıştığı iş yerinden de bu baskılar nedeniyle ayrılmış. Önceden bu konuda bilgim yoktu, yeni öğrendim. Kızımı öldüren kişinin en ağır cezayı almasını istiyorum" dedi.

'ÖLDÜĞÜ GÜNÜN SABAHI SON SINAVINA GİRMİŞTİ'

Kızının kadın kuaförü olduğunu, ustalık belgesi alıp, kendi iş yerini açabilmek için 2 senedir uğraş verdiğini belirten baba Çolakoğlu, "Hayalleri vardı. 'Kendi yerim olsun, kendi ayaklarım üstünde durayım' diyordu. Çalıştığı yerden bu kişinin yoğun baskısı üzerine ayrılmak zorunda kaldı. Kızımı bayağı bir korkutmuş. Baskı yaptığı için de bizim haberimiz olmadı. Biz ayrıldı diye biliyorduk, kendisi öyle demişti. Görüşmüyorlardı, ailemiz de çok umutluydu. Öldüğü günün sabahı son sınavına girmişti, ustalık belgesini alacaktı. Sabah 10.00'da sınava girdi, akşam katlettiler. Hatta sınavdan da geçmişti. Öğretmenleri arayıp, sınavı geçtiğini söyleyip, başsağlığı dilediler" diye konuştu.

6026672.jpg

SAÇ TASARIMINDA ÖDÜL ALMIŞ

Öte yandan Ayşenur Çolakoğlu'nun geçen yıl Eskişehir'de düzenlenen bir saç tasarım yarışmasında üçüncü olarak ödül aldığı öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.