ERKEN HABER - İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, "BM Uyuşturucu ve Suç Ofisi’nin ‘2021 Dünya Uyuşturucu Raporu’ verilerine göre Türkiye en fazla kokainin yakalandığı ülke. En çok eroinin ele geçirildiği üç ülkeden de biri." dedi.

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, TBMM Genel Kurulu'nda, "Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi’nin ‘2021 Dünya Uyuşturucu Raporu’ verilerine göre Türkiye en fazla kokainin yakalandığı ülke. En çok eroinin ele geçirildiği üç ülkeden de biri" dedi. Cesur, Türkiye'de uyuşturucu bağımlılığı tedavisi görenlerin yüzde 47.8'inin ortaokul ve lise çağında olduğunu olduğunu söyledi

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, TBMM Genel Kurulu’nda dün Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Düzenlenmesine İlişkin Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde söz aldı. Cesur, sigara ve alkol bağımlılığının uyuşturucunun giriş kapısı olduğuna dikkat çekerek, iktidarın bu alanda uyguladığı politikaları eleştirdi.

Cesur, şunları söyledi:

“Görüşülen kanunun komisyon görüşmelerinde dile getirilen ortak görüşlerden biri; tütün ve alkol bağımlılığının milyonlarca yetişkinin ve çocuğun hayatlarını olumsuz şekilde etkilediği, önlenebilir ölüm ve hastalıkların birinci sebeplerinden olduğu ve uyuşturucunun giriş kapısı olduğu… Bakalım durum nasıl ve nasıl bu hale geldik?

Yıkılan Rönesans Sitesi'nin sorumlusu tutuklandı Yıkılan Rönesans Sitesi'nin sorumlusu tutuklandı

Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi’nin ‘2021 Dünya Uyuşturucu Raporu’ verilerine göre Türkiye en fazla kokainin yakalandığı ülke. En çok eroinin ele geçirildiği üç ülkeden de biri. ‘Avrupa Uyuşturucu Raporu 2022: Trendler ve Gelişmeler’ raporunda yer alan verilere göre; Türkiye’de ele geçirilen uyuşturucu miktarı pek çok türde tüm Avrupa’da yakalanan uyuşturucuyu geride bırakmış durumda.