ERKEN HABER - TBMM bütçe görüşmeleri yine gergin anlara sahne oldu. AK Partili ve İYİ Partili vekiller arasında arbede çıktı.

TBMM'deki Bütçe görüşmeleri sırasında yumruklu kavga yaşandı. Tartışmaların yaşandığı Meclis'te oturuma ara verildiği sırada AK Partili Zafer Işık, İYİ Partili Hüseyin Örs'e yumruk attı. Kafası açılan Örs, hastaneye kaldırıldı, kalbindeki sorun nedeniyle yoğun bakıma alındı. Kalbinde pil olduğu öğrenilen Örs'ün sağlık durumuna ilişkin hastane önünden açıklama yapan İYİ Partili Cesur, "Vekilimizin kalbi elektro şok ile çalıştırıldı" dedi.

Meclis’te yine kavga çıktı: Yumruklar havada uçuştu!

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ün ambulansla hastaneye götürüldüğü öğrenildi.

Bütçe görüşmelerinin ikinci gününde İYİ Parti ve AKP'li vekiller arasında yumruklu kavga çıktı. AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, İYİ Partili Hüseyin Örs'e yumruk attı ve dengesini kaybeden AK Partili vekil yere düştü. İYİ Parti ve AKP'li vekiller arasında arbede yaşandı.

Erdoğan: "Bay Kemal'e Kandil'den selam geliyor" Erdoğan: "Bay Kemal'e Kandil'den selam geliyor"

TBMM, Adalet ve Spor Bakanlığı bütçe görüşmelerinde İYİ Partili vekiller konuşması sırasında kavga yaşandı.

İYİ Parti'den son konuşmacı olarak kürsüye İstanbul Milletvekili Ümit Beyaz çıktı. Beyaz konuşmasına başlamadan önce AK Parti'nin ön sıralarında oturan AKP Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ile İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar laf attılar.

Beyaz ile AK Partili vekillerin sözlü atışması sürürken oturumu yöneten TBMM Başkanvekili Haydar Akar, “Lütfen, hatibe söz verdim, konuşmasını yapsın” diye uyardı. Vekillerin atışması devam edince Akar kızdı ve “Birleşime 10 dakika ara veriyorum” dedi.

YÜZÜKLÜ YUMRUK!

Arada tansiyon yükseldi. AK Parti ve İYİ Partili vekiller, kürsü önünde toplandılar. AK Partili Zafer Işık ile İYİ Partili Hüseyin Örs arasında arbede çıktı.

Işık, yüzük olan sağ eliyle Örs'e vurdu. Merdivenlerin olduğu bölümde yumruk atan AK Parti Işık, dengesini kaybederek yere düştü.

Işık'la birlikte kavgaya karışan AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer'in de yere düştüğü görüldü. İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş ise AKP'li Işık'ın burnunu sıktı.

REVİRE KALDIRILDI, MR İSTENDİ

İdari Amirleri ile CHP'li vekiller kavganın daha da büyümesini engellediler. Yumruklu darbe alan İYİ Partili Hüseyin Örs, revire götürüldü. Kafasında şişlik olduğu öğrenilen Örs'in belinde incinme olduğu için MR çekilmesi istendi.

ÖLÜMDEN DÖNDÜ

TBMM'deki Bütçe görüşmeleri sırasında yumruklu kavga yaşandı. Tartışmaların yaşandığı Meclis'te oturuma ara verildiği sırada AK Partili Zafer Işık, İYİ Partili Hüseyin Örs'e yumruk attı. Kafası açılan Örs, hastaneye kaldırıldı, kalbindeki sorun nedeniyle yoğun bakıma alındı. Kalbinde pil olduğu öğrenilen Örs'ün sağlık durumuna ilişkin açıklama yapan İYİ Parti, ''Yapılan müdahaleyle kalp ritmi geri döndürüldü, ölümden döndü, kaybediyorduk'' dedi.

AK PARTİ'Lİ IŞIK ÖZÜR DİLEMEDİ

Genel Kurul'daki kavgada Hüseyin Örs'e yumruk atan AK Parti Milletvekili Zafer Işık, "olağan şeyler" diyerek kendisini savundu.

Özür dilemeyeceğini açıklayan Işık, bu tür arbede ve gerginliklerin zaman zaman Meclis'te yaşandığını söyledi.