ERKEN HABER - İYİ Parti'nin Merter'deki İstanbul İl Başkanlığı binasına kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce silahlı saldırı düzenlendi.

Kılıçdaroğlu: "Mücadeleme devam edeceğim" Kılıçdaroğlu: "Mücadeleme devam edeceğim"

Polis, binada incelemelerini sürdürüyor. İYİ Parti lideri Meral Akşener, saldırının düzenlendiği il başkanlığı binasına gitti.

Akşener, AK Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek, "Devri iktidarınızda; evime, dava arkadaşlarıma yönelen tüm saldırılar cezasız kalmıştı. Bugün de İstanbul İl Başkanlığımıza silahlı saldırı düzenlendi Recep Bey! Tehditlerini vazife bilerek üzerimize gelen kurşunları çek; eğer geleceksen, sen gel" dedi.

Türkiye seçime gün sayarken İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı kurşunlandı. Merter'de bulunan İYİ Parti'nin binasına saat 10.30 sıralarında silahlı saldırı düzenlendi.

Saldırganın silahından çıkan kurşun, parti binasının camına isabet etti. Parti binasındakilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis geldi. Polis inceleme başlatırken saldırganın kaçtığı ögrenildi.

Meral Akşener, şunları kaydetti:

"Recep Beyin 3. tehdedinin ardından kurşunlanmıştır. Bunun anlamı şu, daha önce dendi ki bana bu günler iyi günlerin, daha neler göreceksin, lince uğradım. Evim basıldı, bu defa da beni kendinle uğraştırma denildi bugün de İstanbul il başkanlığımız kurşunlandı. Türkiye bir kabile devleti olamaz. Siyasi partilerin seçime 1.5 ay kala korkutulmaya çalışılması kabul edilemez. Bu seçmene yapılan büyük bir haksızlık, hakarettir. Bu ucube sistemin devamı halinde bugün bize yarın size. Meral Akşener'i korkutack kimse anasından doğmadı. Eğer Allah'tan başka bir kişiden korkuyorsam Allah beni kahretsin. Recep Bey, güvenliğin korunmasından mesülsün, evim basıldı beraat ettiler, lince uğradım beraat ettim. Torunlarıma iftira attılar beraat ettiler. Bu yargı sistemini sürdüremezsiniz. Bugün bize yarın size. 1.5 ay sonra 14 Mayıs'ta helal oylarınızla bu ucube bu pis, bu iğrenç sistemi değiştireceksiniz."