ERKEN HABER - Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava tahmin raporunu açıkladı. İstanbul'un da aralarında bulunduğu 9 il için sağanak uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 28 Ağustos-1 Eylül tarihlerine ait hava durumu raporunu yayınladı. Marmara Bölgesi ve Karadeniz Bölgesi'ndeki birçok il için sağanak yağış uyarısı yapıldı.

Salı günü İstanbul'a sağanak yağmur geliyor.  Pazartesi gününün ardından sağanak yağışların İstanbul'u etkisi altına alacağı belirtildi. Sağanak yağışın 4 gün boyunca süreceği bildirildi.

ANKARA VE İZMİR GÜNEŞLİ

Yayınlanan 5 günlük hava durumu raporunda, Ankara ve İzmir'de ise havanın hafta boyunca güneşli olacağı ifade edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, milyonlarca İstanbullunun sağanak sonrası oluşacak risklere karşı tedbirli olması gerektiğini vurguladı.

İstanbul a hafta boyunca sağanak yağış uyarısı yapıldı #1

Muhsin Yazıcıoğlu cinayetinde ifadeler değişti Muhsin Yazıcıoğlu cinayetinde ifadeler değişti

9 İLDE KUVVETLİ SAĞANAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, öğleden sonra ve akşam saatlerinde Kastamonu, Çankırı, Çorum, Amasya, Bolu, Karabük, Sinop, Samsun ve Tokat'ın bazı kesimlerinde kuvvetli sağanak uyarısında bulundu.

Genel Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, öğleden sonra ve akşam saatlerinde yurdun kuzey kesimlerinde görülecek gök gürültülü sağanağın Kastamonu, Çankırı, Çorum ve Amasya çevreleri ile Bolu ve Karabük'ün doğu, Sinop ve Samsun'un iç, Tokat'ın batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.