ERKEN HABER - İstanbul Beyoğlu ilçesi Taksim İstiklal Caddesi'nde büyük bir patlama oldu. Olay yerinde can kaybı olduğu ve yaralıların bulunduğu bildirildi.

Beyoğlu'nda henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana geldi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Can kaybı ve yaralılarımız bulunmaktadır" dedi.

fotopat1

İstiklal Caddesi'nin kalabalık bir anında meydana gelen patlama cadde ve çevresinde büyük bir gürültünün duyulmasına neden oldu.

Taksim İstiklal Caddesi'nde henüz neden kaynaklandığı belirlenemeyen bir patlama yaşandı.

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Patlamanın sesi çevreden duyulurken, caddede yürüyen vatandaşların kaçıştığı görüldü.

fotopat2

Patlama sonrası panik yaşayan vatandaşlar çevreye kaçışırken olay yerinde ise tam dehşet yaşandı. 

Olay yerine gelen polis ekipleri caddede güvenlik önlemi aldı.

Patlama nedeniyle ölü ve yaralıların olduğu öğrenildi. Sağlık ekiplerince ilk müdahaleleri yapılan bazı yaralılar hastaneye kaldırıldı.

Patlamanın ardından polis ekipleri İstiklal Caddesi'ni boşaltılırken, Taksim Camisi de kapatıldı. Güvenlik amacıyla helikopterin de havadan denetim yaptığı görüldü.

"Can kaybı ve yaralılarımız bulunmaktadır"

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün saat 16.20 sıralarında Beyoğlu ilçemiz, Taksim İstiklal Caddesi'nde bir patlama meydana gelmiştir. Olay yerine emniyet, sağlık, itfaiye ve AFAD ekiplerimiz sevk edilmiştir. Can kaybı ve yaralılarımız bulunmaktadır. Gelişmeler kamuoyuyla paylaşılacaktır" bilgisini verdi.

Evlilik vaadiyle dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen 2 şüpheli yakalandı Evlilik vaadiyle dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen 2 şüpheli yakalandı

5 Cumhuriyet Savcısı görevlendirildi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Olayla ilgili 5 Cumhuriyet Savcısı görevlendirildi.

Türk Kızılay'ın Twitter hesabından yapılan paylaşımda da "İstanbul'da meydana gelen patlamanın ardından civardaki hastanelere kan sevkiyatı yapılmıştır. Şu an acil kan ihtiyacı bulunmamaktadır" denildi.