ERKEN HABER - Beyoğlu'nda çalıntı ve plakasız motosikletlerle polisten kaçmaya çalışan iki şüphelinin engellenmesi için polis tarafından açılan ateşte kazaen yaralanan vatandaş kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Valilik, olaya karışan iki polis memurunun savcılık kararıyla gözaltına alındığını bildirdi.

Silahlı gasp suçundan 7 ayrı sabıkası olan iki kişinin Beyoğlu’nda motosikletle kaçmalarını önlemek için polis ateş açtı. O sırada bölgede yaya olarak bulunan Z.E.Y (18) isimli vatandaş ağır yaralandı.

İzmir merkezli FETÖ operasyonunda 30 tutuklama İzmir merkezli FETÖ operasyonunda 30 tutuklama

KAZAEN YARALANAN 18 YAŞINDAKİ GENÇ HAYATINI KAYBETTİ

Olayla ilgili Valilik tarafından yapılan açıklamada, "11.12.2022 günü saat 20.30 sıralarında Beyoğlu ilçemiz Kaptanpaşa Mahallesinde meydana gelen olayda; İlimizde (7) ayrı 'Silahlı Gasp' suçu nedeniyle takip edilen 2 şüpheliye, kullandıkları çalıntı ve plakasız motosikletlerle kaçmaya çalışırken engel olmak amacıyla güvenlik görevlimiz tarafından silahla ateş edilmiştir. O esnada yaya olarak olay mahallinde bulunan Z.E.Y. (18) isimli vatandaşımız, güvenlik görevlimizce silahla açılan ateş sonucu kazaen yaralanmıştır. Yaralı vatandaşımız, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen maalesef hayatını kaybetmiştir. Hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı dileriz" denildi.

2 POLİS GÖZALTINDA

Konuyla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldığını duyuran Valilik, "Kimlikleri tespit edilen B.P. (19) ve S.Ç. (27) isimli şüpheli şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Ayrıca; olaya karışan 2 Polis Memuru, Cumhuriyet Savcısı talimatıyla gözaltına alınmıştır." ifadelerine yer verdi.