ERKEN HABER - İstanbul Boğazı'nda, Kandilli önlerinde arızalanan konteyner gemisi nedeniyle askıya alınan gemi trafiği, geminin Ahırkapı'ya demirletilmesinin ardından güney-kuzey yönlü olarak yeniden açıldı.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Ambarlı'dan Novorossiysk'e seyir halindeyken Kandilli önlerinde makine arızası yapan 147 metre boyundaki "Kappa" isimli konteyner gemisi için Kurtarma-5 ve Kurtarma-7 römorkörleri ile KEGM-5 hızlı tahlisiye botu ve kılavuz kaptan ivedilikle olay mahalline yönlendirildi.

İstanbul Boğazı'ndaki gemi trafiği geçici olarak askıya alındı.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne bağlı ekiplerin çalışmasıyla "Kappa" isimli konteyner gemisi İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi koordinasyonunda kılavuz kaptan, Kurtarma-5, Kurtarma-7 römorkörü ve KEGM-5 botu refakatinde Ahırkapı’ya demirletildi.

Düzce'de konteyner kentlere yarından itibaren başlanacak Düzce'de konteyner kentlere yarından itibaren başlanacak

Geminin demirletilmesinin ardından İstanbul Boğazı'nda gemi trafiği, güney-kuzey yönlü olarak saat 02.50'de yeniden açıldı.

HAVA MUHALEFETİ ŞEHİR HATLARI SEFERLERİNİ AKSATIYOR

İstanbul'da Şehir Hatları'na bağlı bazı seferler hava muhalefeti nedeniyle yapılamıyor.

Şehir Hatları'nın internet sitesinde yer alan açıklamada, hava muhalefeti nedeniyle Üsküdar - Aşiyan, Aşiyan - Anadolu Hisarı - Küçüksu (Ring) seferlerinin gerçekleştirilemediği, Bostancı-Moda-Kadıköy-Kabataş seferinde ise vapurların Moda iskelesine uğrayamadığı belirtildi.