ERKEN HABER - İsrail'de on binlerce kişi, Başbakan Netanyahu'nun kurduğu "tarihin en sağcı hükümetini" ve politikalarını protesto etti. Göstericilerin, "Diktatörü devirmenin zamanı geldi", "İşgalle demokrasi olmaz" yazılı pankartları dikkat çekti. 

Kuveyt'te seçimler iptal edildi Kuveyt'te seçimler iptal edildi

İsrail’de başkent Tel Aviv başta olmak üzere Kudüs ve Hayfa kentlerinde hükümet karşıtı protesto düzenlendi. Tel Aviv’deki Habima Meydanı’ndaki gösteriye, İsrail polisine göre yaklaşık 80 bin İsrailli katıldı. İsrailliler ellerinde "Diktatörü devirmenin zamanı geldi", "Utanç Hükümeti", "İşgalle demokrasi olmaz" yazılı pankartlarla Başbakan Binyamin Netanyahu hükümetinin "yargıyı zayıflatma" girişimlerini ve aşırı sağcı politikalarını protesto etti.

'MÜCADELEYE KATILMAK HER İSRAİLLİNİN GÖREVİ'

İsrail demokrasisini savunma çağrısında bulunan ve Netanyahu karşıtı protestoları düzenleyen gruplardan biri olan Siyah Bayrak Hareketi "Mücadeleye katılmak her İsraillinin görevidir” diyerek, vatandaşları gece sokağa çıkmaya davet etti.

Siyah Bayrak Hareketi, karıştığı yolsuzluk skandalları nedeniyle Netanyahu’nun Temmuz 2020’den Haziran 2021’e kadar istifasını talep etmek için uzun süredir devam eden protesto kampanyasını desteklemişti.