Ekvador’da 6,7 büyüklüğünde deprem Ekvador’da 6,7 büyüklüğünde deprem

ERKEN HABER - Suriyeli yetkililerin bildirdiğine göre, İsrail güçleri Şam ve çevresine hava saldırısı düzenledi. 5 kişinin hayatını kaybettiği saldırılara ilişkin İsrail ordusundan açıklama yapılmadı.

Suriye ordusu, İsrail füzelerinin başkent Şam ve çevresini vurduğu açıklayarak beş kişinin öldüğünü söyledi. Yetkililer, merkezi Kafr Sousa mahallesinde bir binanın vurularak dört sivil ve bir askerin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Sıkı bir şekilde korunan büyük bir güvenlik kompleksine ev sahipliği yapan yoğun nüfuslu bölgede gerçekleşen saldırıyla ilgili İsrail ordusu açıklama yapmazken, İsrail, Suriye'de İran’la bağlantılı hedeflere sık sık saldırıyor, ancak eylemlerini nadiren kabul ediyor.

‘EN ÖLÜMCÜL SALDIRI’

Suriyeli yetkililer, üst düzey yetkililer ve güvenlik kurumlarının yanı sıra konutlarda yaşayan sivillerin de yaşadığı bölgeyi yerel saatle 00.22'de vuran saldırının Şam mahallelerinde ve diğer yakın bölgelerde çok sayıda evde hasara yol açtığını söyledi.

Suriye Savunma Bakanlığı, roketlerin 1981'de İsrail tarafından ilhak edilen Şam'ın güneybatısındaki Golan Tepeleri'nden fırlatıldığını söyledi. Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, ölü sayısını siviller de dahil olmak üzere 15 kişi olarak bildirdi.

İnsan hakları örgütünün başkanı olan Rami Abdel Rahman, "Pazar günü yapılan saldırı, İsrail'in Suriye başkentindeki en ölümcül saldırısı" dedi.