Diyarbakır'da Nevruz kutlamalarında olaylar çıktı Diyarbakır'da Nevruz kutlamalarında olaylar çıktı

ERKEN HABER - Maraş merkezli depremlerden etkilenen illerden biri olan Hatay'ın İskenderun ilçesinde çadırda yaşayan depremzedeler şiddetli yağmurun etkisiyle zor anlar yaşadı. Çadır kentlerin ve konteynerlerin etrafı çamur olurken eşyalar zarar gördü.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerden biri olan Hatay'ın İskenderun ilçesinde şiddetli yağmur hayatı olumsuz etkiledi. Yağmurun etkisiyle zor anlar yaşayan depremzedelerin eşyaları zarar gördü.

Depremzede vatandaşların yaşadığı ilçenin çeşitli yerlerinde bulunan çadır kentlerin ve konteynerlerin etrafı ise çamur oldu.

Çadır kenarlarından dolan su ile bazı vatandaşların eşyaları da zarar gördü. Burada yaşayanlar çadırlarını çevredeki çamur ve su birikintisinden korumak için yoğun çaba harcarken, yetkililere alt yapının iyileştirilmesi için çağrıda bulundu.

AFAD UYARDI: PERŞEMBE GÜNÜNE KADAR ŞİDDETLİ

AFAD, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre, deprem bölgelerindeki hava durumunu paylaştı.

AFAD, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda 14 Mart Salı günü için tahminlerle ilgili şunları söyledi:

Güneydoğu Anadolu bölge genelinde ve Doğu Anadolu bölgesinin batısında kuvvetli sağanak ve gök gürültülü kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Sabah ve öğle saatlerinden itibaren; Şanlıurfa, Mardin, Gaziantep, Kilis ve Kahramanmaraş çevrelerinde beklenen yağışların, Perşembe gününe kadar çok kuvvetli yer yer şiddetli olacağı tahmin ediliyor. Vatandaşlarımızın sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmasını önemle hatırlatıyoruz.