ERKEN HABER - İnsani Değerler Hareketi tarafından Ankara'nın Gölbaşı ilçesindeki ADEN'de organize edilen Gönül Sohbetleri etkinliğinde, gelişen teknoloji karşısında dijital ortamda insani değerler, kültür ve sanat içeriklerinin kullanımına ilişkin konu gündeme alındı.

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Birliği (İLESAM) Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız'ın konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte, internet ortamındaki bilgi kirliliğinden özellikle gençlerin ve çocukların etkilendiğine dikkati çekildi.

Mehmet Nuri Parmaksız, konuşmasında üretilen ve geliştirilen her teknolojinin, insanlığa faydası doğrultusunda değerlendirdiklerini belirterek, "Cep telefonu teknolojik bir devrimdir. Teknolojik olarak cep telefonunun insanlığa faydaları ve zararları doğrultusunda değerlendirmek gerekiyor. Günümüzde cep telefonları insanı yalnızlaştıran bir araç konumuna geldi. Cep telefonuyla baş başa kalan insanlar kendi dünyasına kapanıyor. Bu nedenle geliştirilen teknoloji, insanlığın faydasına olacak şekilde kullanıma yönlendirilmelidir" diye konuştu.

Trafik cezaları siliniyor Trafik cezaları siliniyor

"Dijitalde en önemli unsur içeriklerdir. Bizi bir bataklığa da çekebilir" diyen Parmaksız, teknolojik gelişmeler ve dijitalleşme sonucu birçok meslekte usta/çırak ilişkisinin ortadan kalktığını, bunun da mesleklerin geleceği açısından büyük tehlike arz ettiğini söyledi.  

İnsani değerler1

İnsani Değerler Hareketi Genel Başkanı Ali İhsan Güçlü de bu tür etkinlikler düzenleyerek, teknolojiyi insani değerler noktasında gençlerin ve çocuklara, kültürel, sosyal ve sanatsal alanlarda fayda sağlayacak içerikler üretilmesi gerektiğini söyledi. 

Ali İhsan Güçlü, programa katkısından dolayı İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız'a Türk Bayrağı işlemeli plaket takdim etti.