ERKEN HABER - Memleket Partisi Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, katıldığı programda, ilk turda kimsenin kazanamayacağını savunarak "İkinci tura ben kalacağım, seçmen yaşını 15'e düşürürsek ben birinci turda alırım" dedi. Sunucunun "Daha önce ‘Kılıçdaroğlu lehine çekilirim’ ifadeleri şeklinde sözünüz var" sorusuna, "Onu geç. O geçmişte kaldı" yanıtını verdi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'den Habertürk'ten Mehmet Akif Ersoy'a açıklamalarda bulundu.

İnce, CHP Genel Başkanı Kemal kılıçdaroğlu lehine adaylıktan çekilip çekilmeyeceğine yönelik bir soru üzerine "Kendilerine, adaylarına güvenmiyorlar. 13 toplantıda adaylarını belirlemediler. Erdoğan'a muhalefet edersen teröristsin, 6'lı Masa'ya muhalefet edersen hainsin. Ben adaylıktan çekilsem bile o oylar çantada keklik değil ki. Burada çekilmemizi gerekecek bir durum yok, teknik olarak da bu mümkün değil. Kuralar seçildi, yerler belli. Bitti orası. Geç onu, geçmişte kaldı" ifadelerini kullandı.

BTK'dan Kılıçdaroğlu mesajlarına yasak BTK'dan Kılıçdaroğlu mesajlarına yasak

İnce şunları söyledi:

"İttifakların süresi geçmişti. Sayın Kılıçdaroğlu partimizi ziyarete geldiğinde ittifaklar artık bitmişti. Adaylıkların kesinleşmesine 24 saat kalmıştı. Bir nezaket ziyaretiydi. Belki de kamuoyu önünde 'Bak ziyaret ettim' demek içindi. Sayın Kılıçdaroğlu ve yardımcılarımız deprem konusu, seçim güvenliğini konuştuk. "Benim adaylığımda sandıklara sahip çıkamadınız" diye konuştuk. Trolleri konuştuk. Sonunda kapıdan uğurlarken 'Hoşgeldiniz, güle güle' dedim. Bu art niyetli cümle değildi. Onu yanlış yorumlayanlar oldu. Bir tweetle düzelttim ama. Sayın Kılıçdaroğlu giderken Halil İbrahim sofrasında bahsetti, içeride onu da söylemedi. Amaç anlaşmak, ikna etmek değildi zaten. Öyle bir amaçları olsaydı son güne kalmazdı, onu da milletimin takdirine bırakıyorum.''