ERKEN HABER - Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na mitingi sırasında bir grup taş attı. İmamoğlu konuşmasında kitleye sakin olmaları çağrısında bulundu. 

İmamoğlu, "Bir avuç insan, ne yazık ki kalpleri buzla kaplatmış olabilir. Siz onlara asla aldırış etmeyin. Onlar bu yaptıklarına pişman olacaklar. Onlar bir süre son pişman olacaklar. Bize sevgi, barış, huzur, bolluk, berek sözleri düşüyor. Siz bunları konuşun. Olayları seyreden polisler biz de sizleri seyrediyoruz. Bu şehrin valisi, emniyet müdürü biz de sizi seyrediyoruz. Ekonomik kriz, yoksullukta Erzurum 62. sırada. Bu şehrin sorunu fakirlik, yoksulluk ama aldatılmış gençler, yöneticiler olabilir. Polisler burada yaralanan vatandaşlar var siz seyrediyorsunuz. Erzurum Valisi, Belediye Başkanı hakkınızda suç duyurusunda bulunacağım. İnsanları tahrik ediyorsunuz" dedi.

Korumaları tarafından otobüs üzerinden indirilen İmamoğlu, otobüs içerisinden konuşmaya devam etti.

İBB CHP Grup Başkan Vekili Tarık Balyalı, Halk TV'de yaptığı açıklamada taş yağmuruna tutulduklarını söyledi.

Van-İran sınırına 96 kilometrelik duvar örüldü Van-İran sınırına 96 kilometrelik duvar örüldü

Ne olmuştu?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu öğle saatlerinde attığı bir tweette, Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından mitinglerine 'engel olunmaya çalışıldığını" söylemişti. İmamoğlu, “Erzurumlu hemşehrilerimle saat 18.00’deki buluşmamıza engel olunmaya çalışılıyor. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen bu nezaketsizliğin kara lekesini ömrünün sonuna kadar taşıyacaksın” demişti.

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu da yine Twitter üzerinden yaptığı açıklamada "Erzurum’un AK Partili Belediye Başkanı'nın yaptığını gördünüz. Biz bu eşiği aşmak zorundayız gençler. Evladım Ekrem Başkan'ı bununla durduramazlar, ona bunlar vız gelir tırıs gider” değerlendirmesinde bulunmuştu.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ise "Cumhuriyet Halk Partisi, İl Seçim Kurulu tarafından belirlenen miting alanını dolduramayacağını anladığından sağı solu karalayarak 'Miting yapmamıza izin verilmiyor' imajını oluşturmaktadır. Miting alanı müsaittir ve ilgili makamlardan izin alınarak isteyen parti miting yapabilir. Talep edilen yer, miting alanı değildir. CHP, konuyu sabote etmektedir" demişti.