İlker ÇELİK

Tüm Makaleleri

İlker ÇELİK

10.04.1974 de Çekerek – Yozgat’ta doğdu.
Öğretmen babanın çeşitli şehirlerde görev yapmasından dolayı, Anadolu'nun farklı şehirlerinde büyüdü.

Fıtrattan Kader’e!

Cuma akşamı gelen acı haberle yıkıldık. Amasra’da madende meydana gelen patlama ile sayısını başta net öğrenemediğimiz madencilerimiz göçük altında kaldılar.

Tarihin en iyi iz sürücüleri…

İnsanlık tarihiyle başladı iz sürme. Önce evlatlarının izini takip etti insanlık daha sonrada onların karnını doyurmak için ava çıktı hayvanların izini sürdü.

Engelli şehir Batman

İluh yani Batman, Beşiri’ye bağlı bir köy iken kaderi Raman Dağı’nın verdiği siyah altınla değişti ve Güneydoğu Anadolunun 600bin nüfuslu bir şehri oldu.

Bu Sınıfta DEMİROKRASİ geçerlidir…

Demokrasi ilk sosyal bilgiler dersi ile girdi hayatımıza ve anlamını sosyal bilgiler öğretmenimizin anlattığı kadar öğrendik.

Acı ve Tatlı Vatan…

“Vatan hasreti öyle bir acıki her gün insanın ömründen ömür götürüyor.” diyerek başladı Ömer Amca söze. “Oğlum 1973 yılında geldim ben bu gavur ellerine ve ömrümü verdim bunlara ömrümü ama değmez o...

21’in kazananı olmaz

21 kupon, 21 günlük kür, 21 oyunu blackjack… Bunlardan hiç kazananınız oldu mu?

HAK’sızım

“HAK” toplum olarak en çok kullandığımız kelime ama ulaşamıyoruz bir türlü…

Hedefe Giden Her Yol Mübah mı?

Machiavelli’in bu tezi savunup savunmadığını tartışmaya devam ederken, soruyu bir de kendimize soralım… Amaca giden her yol mübah mı?

Sebep’sizsiniz….

Doğum ve ölüm arası yolculuk hem çok kısa hem de çok uzun sürer. Bu hedeflerinizle uzayan, hırslarınızla kısalan bir yolculuktur.

At gözlüğü ya da at gözlüğü

Gözlükler daha net görmek için kullanılan faydalı aletler. Yaş ilerledikçe daha iyi biliyorum kıymetini :)At gözlüğü ise farklı bir gözlük.Optik kullanılmadan atların sağa sola bakmadan hedefe ula...