ERKEN HABER - İYİ Parti, TBMM Genel Kurulu’ndaki bütçe teklifi görüşmelerinde İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ün, başına yumruk atarak yoğun bakıma kaldırılmasına neden olan AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık hakkında 'adam öldürmeye tam teşebbüs' suçlamasıyla suç duyurusunda bulunacaklarını duyurdu. 

Olay hakkında bilgi veren İYİ Parti Genel Sekreteri avukat Uğur Poyraz, AK Partili Işık için "Kendisine 'milletvekili' demek de dilimin ucuna varmıyor" dedi ve 'şahıs' kelimesini kullanarak şunları söyledi: "İki buçuk dakika daha geç gelseymiş bugün Hüseyin Örs hakkında 'merhum' diye konuşabilirdik. Bununla ilgili hem TBMM doktorları hem de Güven Hastanesi doktorları, gerekli raporları resmi mercilere bildirdiler. Biz de Hüseyin Bey kendine geldikten sonra kendisinden vekaletnamesini alıp bu sürece ilişkin Sayın Genel Başkanımızın da dikkatli ve titiz takibiyle birlikte 'adam öldürmeye tam teşebbüsten' dolayı gerekli suç duyurularında bulunacağız.

zafer ışık1-1

Bu kavganın tarafı Hüseyin Bey değil. Kendisini kasıtlı olarak hedef haline getirip koşarak, görüntülerde de görüldü. Kendisine 'milletvekili' demek de dilimin ucuna varmıyor, 'şahıs' diyeceğim o yüzden. Bu şahıs TBMM'de, konunun tarafı değil. Hüseyin Örs, ortalığı yatıştırmak için ayağa kalkıyor. 'Arkadaşlar lütfen sakin olun' diye taraflar arasına girmeye çalışıyor.

Altılı Masanın ittifak protokolü YSK'ye sunuldu Altılı Masanın ittifak protokolü YSK'ye sunuldu

zafer ışık

Şahıs, en uçtan, kürsü arkasından dolanmak suretiyle doğrudan hedef olarak gözettiği Hüseyin Örs'e gelip ve kalbinde pil olduğu kamuya açık kaynaklarda da TBMM'de aktif olduğu dönemde de mesai arkadaşları tarafından bilinen Hüseyin Örs'e vurmak suretiyle, kafasını darp etmek suretiyle. Kalabalık içinde Hüseyin Örs yere düşüyor ve kalp pilinde uyumsuzluk söz konusu oluyor."