ERKEN HABER - İstanbul’un Fatih ilçesinde sefer yapan İETT otobüsünün içinde bir yol tarafından meşale yakılarak yere atıldığı iddia edildi. Yolcular o esnada panikle dışarı koşuştururken, polis olayla ilgili çalışma başlattı

Elazığ'daki aile faciasının altından "Kumar" çıktı Elazığ'daki aile faciasının altından "Kumar" çıktı

Olay, Eminönü-Kocamustafapaşa seferini yapan 35 sefer numaralı otobüsün içinde saat 16.00 sıralarında meydana geldi. Seyir halindeki İETT otobüsüne kimliği henüz belirlenemeyen bir yolcu tarafından meşale yakılarak yere atıldı. Otobüsteki dumanları gören şoför Fehim Geçim otobüsü durdu. Yolcular panikle aşağıya indi.

SALDIRGAN KAÇTI

Meşaleyi attığı öne sürülen şüpheli kişi ya da kişiler koşarak olay yerinden uzaklaştı. İhbar üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Otobüsten dumanın tahliye edilmesinin ardından yerde meşale ve biber gazı olduğu görüldü. Olay yerine gelen polis ekipleri, otobüsteki incelemesinin ardından şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

İBB’DEN AÇIKLAMA: YANICI MADDE YAKILMIŞ

İBB’den yapılan yazılı açıklamada ise “35 hattında çalışan B-1767  (istikamet Aksaray) Saraçhane alt geçidi çıkışında araç içinde kimliği belirlenemeyen bir yolcu tarafından yanıcı bir madde yakılmış olup herhangi bir yaralı bulunmamakta, olay yerinde polis ekipleri  inceleme yapmaktadır” ifadeleri yer aldı.