Kızılay şimdi de konteyner satıyor Kızılay şimdi de konteyner satıyor

ERKEN HABER - İslam'ın ve Devletin Hizmetkarları Derneği üyeleri, Ankara'nın Ulus semtindeki Atatürk Anıtı önünde toplandı.

Dernek üyeleri ve vatandaşların katıldığı eylemde, "Müslüman Uyuma, dinine yapılana göz yumma" yazılı dövizler açıldı.

Dernek Genel Başkanı Gazi Savaş Çelik, burada yaptığı açıklamada, İslam Aleminin son peygamberi Hazreti Muhammed'e (s.a.v) yapılan hakarete ilişkin düzenledikleri eyleme katılımın daha fazla olmasını beklediklerini söyledi.

"LGBT destekleyici veya vatan hainlerini destekleyici bir program olsaydı katılım daha çok olurdu" diyen Çelik, Müslümanların kendi dinine sahip çıkması gerektiğini ifade etti.

Gazi Savaş Çelik, şunları kaydetti:

"Elimizde bir islam, bir vatan, bir bayrak ve bir ezan kaldı. Canımız, kanımız İslam'a vatana, bayrağa ve ezana feda olsun. Alemlere rahmet iki cihan güneşi, Fahri Kainat Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) ve şanlı bayrağı kanlarıyla boyayan şehitlerimiz ve aileleri sahipsiz değildir. Hz. Peygamberimize hakaret eden Yıldız Teknik Üniversitesinde öğretim görevlisi Uğur Kutay'ı kınıyoruz. Uğur Kutay'ın ve onun gibilerin cezasız kalması,diğerlerine de cesaret verecektir. Hiçkimsenin dinimize hakaret etme özgürlüğü olamaz. Adaletin Uğur Kutay'ı en ağır cezayla cezalandırmasını bekliyoruz."  

Uğur Kutay olayı nedir?

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğretim Görevlisi ve aynı zamanda Birgün Gazetesi yazarı Uğur Kutay'ın, "Senaryo Yazımı" dersinde müfredat dışına çıkarak dini değerlere hakaret ettiği iddia edildi.

Bir grup öğrenci Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğü'ne Kutay'ın bu davranışı nedeniyle dilekçe verdi. Öğrenciler aynı zamanda;

"Yalnızca bu tarihteki derste değil sürekli olarak derslerimizde ders ile uzaktan yakından alakası olmayan konulara girip dini alaya almaktadır ve inananları hedef göstermektedir" ifadelerini kullandıkları dilekçeyi imzaladılar.

Uğur Kutay hakkında suç duyurusunda bulunularak, adli süreç başlatılmıştı.