ERKEN HABER - Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın bugün TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündeme getirdiği suikast iddiasına ilişkin İçişleri Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı.

Ümit Özdağ, kendisi ve Sedat Peker'e yönelik suikast birimi oluşturulduğu, bu bilgileri teyit için MİT'e yazılı müracaatta bulunduğunu ancak yazışmalarının konunun muhatabı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya aktarıldığını iddia etmişti.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü ve Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, sosyal medya hesabından "Savcılığa git" notuyla şunları paylaştı:

İçişleri Bakanlığı

"Malum şahıs, uzun zamandır sürdürdüğü iftira ve yalanı, bugünün gündeminden istifade ederek, kendini gösterme gayretiyle Gazi Meclis'in mehabetine yakışmayacak şekilde dile getirmiştir.

Kendisine suikast düzenleneceğine yönelik bir bilgimiz söz konusu değildir. İlgili, iddiasını Milli İstihbarat Başkanlığına iletmesi üzerine MİT Başkanlığı da iddiayı Bakanlığımıza göndermiştir. Bakanlığımızca da Cumhuriyet Başsavclığına hem iddianın araştırılması hem de ilgilinin attığı iftiranın gereğinin yapılması için başvurulmuştur.

Mert bir iddia sahibinden beklenen davranış, kaynak gösterdiği kişilerle birlikte Savclığa gitmesidir.

Allah akıl fikir versin."

Cumhurbaşkanı adayları üçüncü gün 100 bin imzaya ulaşamadı Cumhurbaşkanı adayları üçüncü gün 100 bin imzaya ulaşamadı