ERKEN HABER - İBB iştiraklerinden Boğaziçi Yönetim A.Ş.'de taciz skandalı yaşandı. Kiptaş Silivri 3. Etap Sitesi'nde teknik personel olarak çalışan şüpheli M.E., iki güvenlik görevlisi kadına cinsel tacizde bulundu.

İstanbul’da 8 ilçe yabancılara kapatıldı İstanbul’da 8 ilçe yabancılara kapatıldı

Güvenlik personelleri ve amirleri yaşananları yönetime bildirdi. Tacizi "şaka" olarak gören Boğaziçi Yönetim A.Ş. yetkilileri, yaşananları kayıt altına alan kamera görüntüleri için de "silinmiş" cevabını verdi. Şüpheli M.E., hakkında soruşturma dahi açılmadan istifasını verirken, duruma tepki gösteren güvenlik amiri ve personeli ise işten çıkarıldı.

İBB'de taciz skandalı! 'Şakalaşmış' diyerek skandalın üstünü örtmeye çalıştılar

Taciz skandalı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden Boğaziçi Yönetim A.Ş.’de patlak verdi. Boğaziçi Yönetim A.Ş.’nin sorumlu olduğu Kiptaş Silivri 3. Etap Sitesi’nde teknik personel olarak görev yapan şüpheli M.E., iddiaya göre aynı sitede güvenlik görevlisi Ü.D. ve N.B. isimli kadınlara önceki yıl Nisan ayında cinsel saldırıda bulundu.

Yaşananların ardından taciz mağduru personeller durumu güvenlik amirleri Murat T.’ye bildirdi. Murat T. ise çalışma arkadaşlarının maruz kaldığı tacizi önce site yönetimine ardından da Boğaziçi Yönetim A.Ş. yetkililerine aktardı.

0X0 Son Dakika Ibbde Kadin Guvenlik Gorevlilerine Taciz Skandali Skandala Ortbas 1661752796056

Şikayet üzerine bir araya gelen Site Yönetim Müdürü Serkan G., Boğaziçi Yönetim A.Ş.’de Bölge Sorumlusu Ekrem A. ve Denetleme Sorumlusu Hayati O.; taciz mağduru kadınlarla tek tek görüşme sağladı.

Görüşmelerin ardından şüpheli M.E., hakkında soruşturma dahi açılmadan istifa ederken, güvenlik amiri Murat T. ve Ü.D. ise işten çıkarıldı. Taciz mağduru kadın skandal üzerine soluğu savcılıkta aldı. Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.