ERKEN HABER - Yenikapı Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi'ndeki etkinlikte konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, şehrin imkanlarının eşit paylaşılması konusunda gösterdikleri özende, özellikle çocukların ve gençlerin ayrı bir yerde durduğunu söyledi.

Çocukların ve gençlerin iyi eğitim aldığı ortamlarda daha güçlü bir memleket olmanın, millet olmanın adımlarının atıldığını vurgulayan İmamoğlu, şöyle konuştu:

"Çağımızın birkaç unsuru var. Her genç arkadaşımın fikrini özgürce söylemesi, hiçbir şekilde onu kısıtlayan ortamların olmaması, bence bu çağın en önemli değeri. Onu yaşatmamız lazım çünkü sizlerin fikrini özgürce söylediği bir ortamda ben eminim ki yaratıcılığınız bu ülkeye çok önemli değerler kazandıracak. Gençlerimizin bilimde, sanatta, teknolojide, eğitimde, aklımıza gelen her konuda muazzam işler başaracak bir yeteneğe sahip olduğunu biliyorum."

İmamoğlu, İstanbul'un, Avrupa'nın büyük şehirleri arasındaki en genç nüfusa sahip şehir olduğunu kaydederek, ''Sizin geleceğe dair umutlarınızın daha çok büyüdüğü, daha güzel günlere hızlı adımlar attığınız bir ortamı var etmemiz lazım. Şehirde ortaya koyduğumuz bu güzel anlayışı, ülkemizin her yerine yaydığımız takdirde eminim ki geleceğimiz çok güzel." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın diploma numarası yanlışmış Erdoğan'ın diploma numarası yanlışmış

Seneye 5 bin öğrenciye yurt imkanı sağlayacaklarını söyleyen İmamoğlu, 2023'ün çok güzel bir yıl olmasını diledi.

Etkinlikte öğrenciler, Madrigal grubunun konseriyle eğlendi.