ERKEN HABER - Fenerbahçe'nin Euro League'de Virtus Bologna'yla karşılaştığı basketbol maçında Fenerbahçe taraftarları aynı sloganları attı. Taraftarlar, 'Hükümet istifa' ve 'Yalan yalan dolan dolan 20 sene oldu istifa ulan' tezahüratı attı. Öte yandan tribünde seyirci gibi oturan bir polis, tezahürat atan taraftarın fotoğrafını çekti.

THY Avrupa Ligi'nin 26. haftasında Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı, İtalya'nın Virtus Segafredo Bologna takımıyla karşı karşıya geldi. Karşılaşma sırasında Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda bulunan Fenerbahçe taraftarı son günlerde tribünlerde atılan sloganları tekrarladı. Taraftarlar 'hükümet istifa' ve 'yalan yalan dolan dolan 20 sene oldu istifa ulan' sloganları attı. Fenerbahçe taraftarı, daha önce de ligde oynanan Konyaspor karşılaşmasında aynı tezahüratı yapmıştı.

Türkiye-Hırvatistan maçına doğru Türkiye-Hırvatistan maçına doğru

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, bugün yaptığı açıklamada tribündeki ‘hükümet istifa’ sloganlarının ardından siyasiler tarafından hedef haline getirilmelerine ve taraftarlara deplasman yasağına sert tepki göstermişti. Ali Koç, "Herkes hükümeti desteklemek zorunda değil. Aslolan devlettir. Hükümetler gelip geçicidir" demişti.

POLİS TARAFTARLARIN FOTOĞRAFINI ÇEKTİ

Öte yandan tribünde seyirci gibi oturan polislerin slogan atan taraftarların fotoğraflarını çekmesi dikkatlerden kaçmadı. Tribünlerde bulunan taraftar, fotoğraf çeken bir polisi kameralara aldı.