Beşiktaş, İstanbulspor'u 3-1 yendi Beşiktaş, İstanbulspor'u 3-1 yendi

ERKEN HABER - "Hükümet istifa' sloganında ikinci ceza taraftara kesildi. O sloganı atan taraftarlar, spor müsabakalarını seyirden men edildi.

Kahramanmaraş depremlerinden dolayı ortaya çıkan ihmal ve eksikliklere tepki gösteren Fenerbahçe ile Beşiktaş taraftarları 'Hükümet istifa' sloganları attı. Kulüpler PFDK'ya sevkedilirken iki kulübe de MHP lideri Devlet Bahçeli'nin çıkışı sonrası seyircisiz oynama cezası verildi. Bugün ise sloganları attığı belirtilen ve tespit edilen taraftarların evlerine tebligat gitmeye başladı.

Kahramanmaraş depremlerinden dolayı ortaya çıkan ihmal ve eksikliklere tepki gösteren Fenerbahçe taraftarları Kadıköy'de 'Hükümet istifa' sloganları attı. Hükümetin sert tepki gösterdiği sloganların aynısı bir gün sonra Beşiktaş'ın stadından da yankılandı.

Kulüpler Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilirken iki kulübe de MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin çıkışı sonrası seyircisiz oynama cezası verildi.

EVLERE TEBLİGAT YAPILIYOR

Bugün ise sloganları attığı belirtilen ve tespit edilen taraftarların evlerine tebligat gitmeye başladı. Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyesi Hasan Doğan sosyal medya hesabı Twitter'dan tebligatların birini paylaşarak olayı doğruladı.

Doğan paylaşımında şunları söyledi: “Tribünlerin özelliği her görüşten insanı barındırması, bir arada tutması. İnsan inanmak istemiyor ama hükümet istifa tezahüratı yapan taraftarların evlerine 6222 sayılı kanun kapsamında “spor müsabakalarını seyirden men” tebligatları gitmeye başlamış.”