Öztrak '1 Nisan' paylaşımı: Bu '1 Nisan Şakası' değil Öztrak '1 Nisan' paylaşımı: Bu '1 Nisan Şakası' değil

ERKEN HABER - HÜDA-PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu bir youtube kanalında sunucunun “Bazı cemaatlerin çocuk yaşta evliliğe izin vermesine ne diyorsunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Kaç yaşında çocuk, neye göre çocuk, kime göre çocuk. Bazıları 20 yaşındadır ama çocuktur bazıları 15 yaşındadır ama olgundur. Ben hukukçuyum. Hukuk fakültesinde okuduğum dönemde kız çocuklarının 15, erkek çocuklarının 16 yaşında kanunen evlenmelerine imkan vardı. Anne babalarının rızası varsa evlenebiliyorlardı. Bence eğer kişi psikolojik ve biyolojik olarak kendisini evliliğe hazır hissediyorsa eğer ebeveynleri de bunu uygun görüyorsa daha erken yaşta evlenebilmeliler. Şu anda genç yaşta evlendikleri için cezaevinde olan çok sayıda insan var. Bu aileler parçalanmış, çok mağdur olmuş durumdalar.”

"SÖZLERİM ÇARPITILIYOR"

HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden konu ile ilgili yaptığı açıklamada ise sözlerinin çarpıtıldığını iddia ederek, şu ifadelere yer verdi:

“Dün akşam bir YouTube kanalında canlı yayında soyut olarak evlilik yaşı ile ilgili kurduğum cümleler bağlamından koparılarak son günlerde tartışılan 6 yaşındaki çocuğa cinsel istismarı savunmuşuz gibi çarpıtılmaktadır."