ERKEN HABER - Nail Kadırhan - Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'a destek amacıyla HDP tarafından çeşitli illerde gösteri yürüyüşü düzenlenmek istendi.

Halen hapiste bulunan terörist Öcalan'ın Suriye'den çıkarılışının 24. yıl dönümü nedeniyle izinsiz yürüyüş ve protestolar organize edildi.  

Hakkari'de uyarılara rağmen dağılmayan kalabalığa polis müdahale etti. Müdahale sırasında  HDP Iğdır Milletvekilli Habip Eksik'in ayağı kırılarak hastaneye kaldırıldı.

Hakkari'deki olaylarda 138 kişi gözaltına alındı.

Şanlıurfa'da, Öcalan lehine slogan atan 5 kişiye gözaltı - Gündem Haberleri

SİYASETÇİLER DE GÖZALTINDA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Diyarbakır'a gitti.

Diyarbakır'da aralarında HDP Milletvekillerinin bulunduğu grup, Abdullah Öcalan'a destek amacyla açıklama yapmak istediği sırada polis müdahale etti.
Aralarında HDP Grup Başkanvekili Meral Danış, Milletvekilleri Remziye Tosun, İmam Taşçıer, Saliha Aydeniz ve Dersim Dağ’ında bulunduğu bir grup, Bağlar İlçesi Emek Caddesi'nde bir araya geldi.

Grubu çembere alan polis, HDP’lilerin açıklama yapmasına izin vermedi. Polis, aralarında HDP Diyarbakır İl Eş Başkanları Gülistan Atasoy ve Zeyyat Ceylan’ın da bulunduğu 59 kişiyi gözaltına aldı.

Depremde ölen 1.297 kişinin kimliği tespit edilemedi Depremde ölen 1.297 kişinin kimliği tespit edilemedi

öcalan-1

Polis tarafından başlatılan operasyonda aralarında gazeteci ve siyasetçilerin de bulunduğu 59 kişiyi gözaltına aldı.

Van'da da bir grup HDP'li yürüyüş yapmak isteyince polis engel oldu. Polise karşı mukavemette bulunan 24 kişi gözaltına alındı.

 Şanlıurfa'da da yürüyüş yapmak isteyen 4 kişi gözaltına alındı.