ERKEN HABER - Kırmızı bültenle aranan terör örgütü üyeleriyle fotoğrafları ortaya çıkan HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya'nın oğlu Muhammed Cihad Cemre, gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Şube Müdürlüğü'ne 20 Haziran'da gönderilen e-posta ile "Muhammed Cihad Cemre isimli şahıs Kandil'e PKK'lı teröristlerin yanına gidip geliyor. Orada örgüt yöneticileri ile görüşmeler yapıyor, Kandil'de teröristlerle çektirdiği fotoğrafları emniyet güçlerimizle paylaşmak istiyorum" ihbarında bulunuldu.

Mahkum, yattığı cezaevinin ihalesini aldı Mahkum, yattığı cezaevinin ihalesini aldı

HDP'li vekilin teröristlerle fotoğrafı çıkan oğlu gözaltına alındı

İhbar ile ilgili yapılan çalışmalarda, PKK/KCK terör örgütü faaliyetleri nedeniyle kırmızı bültenle aranan şahıslar ile ihbarda adı geçen Muhammed Cihad Cemre isimli şahsın kırsal alanda çekildiği anlaşılan birden çok fotoğrafta birlikte yer aldıkları tespit edildi.

HDP'li vekilin teröristlerle fotoğrafı çıkan oğlu gözaltına alındı

Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, istihbarat ve Terörle Mücadele Şube ekiplerince Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde günü gerçekleştirilen operasyonda, Muhammed Cihad Cemre gözaltına alındı.

Cemre'nin evindeki aramalarda bulunan çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyale el konuldu.