ERKEN HABER - Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Diyarbakır Şubesi tarafından yapılan açıklamada, şöyle denildi:

İçerisinde hasta bulunan ambulans haczedildi İçerisinde hasta bulunan ambulans haczedildi

“Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesi çalışanları ve temsilciliğimiz tarafından  sendikamıza gelen yoğun şikayetler ve temsilciliğimiz in tespiti üzerine daha önce döner sermaye ödüllendirme listesine usulsüz bir şekilde müdahale edip toplantı sonrası listeler belirlendikten sonra kordinatörleri ödüllendirme listesine ekleyerek daha fazla ödeme almalarını sağlamış.

Kamu zararına sebep olma ve Kurum içinde iş barışını, güveni ve huzuru bozan bu durum ile ilgili suç duyurusunda bulunulmuştur.
Yenidoğan Yoğun Bakım Servisinde kullanılmadan kapalı kutu yüzlerce ilacın çöpe atılmasına temsilcimiz tarafindan karşı çıkılıp şikayet edilmiş hastane yönetimine ispatlariyla belgeleriyle bildirilmiştir.

Temsilcimizi susturmak ve korkutmak amaciyla temsilcimize bahanelerle tutanak tutulup sorusturma açılmış ilacı çöpe atan hakkinda tespit fotograf belge ve sahitler olmasına rağmen sorusturma muhakiki adil davranmayıp konuyu sümen altı yaparak kamu zararını gözardı etmiştir. Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü kendisine gelen sikayet dilekçesine cevap dahi yazmamış suçlular aklanmaya çalışılmıştır. Kamuyu milyonlarca lira zarara uğratan kişi hakkında işlem yapılmadığı gibi başhekim kordinatörlüğü ile ödüllendirilmistir.

İlaçların çöpe atılıp oluşan kamu zararı için ilaçları çöpe atan ve atılmasına göz yuman ortak olan Müdür ve Başhekim yardımcısı hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur.”