CHP Trabzon eski milletvekili Haluk Pekşen, yaşamını yitirdi. Pekşen'e zaturre teşhisi konulmuş, hiçbir tedaviye karşılık vermemişti.

ERKEN HABER - Eski CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, geçen ay zatürre teşhisi ile Bodrum Acıbadem Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimler'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Haluk Pekşen'in vefat ettiğini duyurdu. 

Torun, Pekşen'in yaşamını yitirdiğini sosyal medya hesabından şu sözlerle duyurdu:

"25-26. Dönem CHP Trabzon Milletvekilimiz, değerli arkadaşımız Haluk Pekşen'in vefat haberi hepimizi derinden üzdü. Kendisine Allah'tan rahmet ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Mekanı cennet olsun"

KILIÇDAROĞLU MESAJ PAYLAŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'ni ziyaret etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'ni ziyaret etti

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise sosyal medya hesabından "25 ve 26. Dönem Trabzon milletvekilimiz, yol arkadaşımız Haluk Pekşen’i kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim. Haluk Pekşen’e Allah'tan rahmet; ailesine, partililerimize ve tüm sevenlerine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun" mesajını paylaştı.

Yaşamını yitiren Haluk Pekşen'in hastalığı neydi? Haluk Pekşen kimdir, kaç yaşında?

HALUK PEKŞEN KİMDİR?

Haluk Pekşen, 14 Ağustos 2022 tarihinden itibaren zatürre teşhisi ile alakalı tedavi görmekteydi. Kalp kapakçığı zarında iltihaplanma meydana gelen Pekşen'in tedavisine yoğun bakım ünitesinde devam edilmiş, durumunun iyi yönde ilerlediği belirtilmişti. Pekşen, geçen hafta Ankara Güven Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştı. Eski CHP'li vekil Harun Pekşen, 16 Eylül 2022 itibariyle yaşamını yitirdi.

Haluk Pekşen, 1961 yılında Trabzon, Yomra'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Avukat olarak çalıştıktan sonra 25 ve 26. Dönem Trabzon milletvekilliği yaptı. 

Pekşen, 120'nin üzerinde sivil toplum örgütünün kurucu ve yöneticiliğini yaptı. Yurt içi ve yurt dışı çok sayıda şirket ve işletmede avukatlık, danışmanlık ve icra kurulu görevinde bulundu. Eski vekil, havacılık, bankacılık, gümrük, dış ticaret yasası başta olmak üzere çok sayıda yasa, tüzük ve yönetmeliğin hazırlık çalışmalarında görev yaptı.