Ege'de 154 göçmen yakalandı Ege'de 154 göçmen yakalandı

ERKEN HABER - Deprem felaketinin yaşandığı illerdeki ciddi çabası ve yardım çalışmalarıyla takdir toplayan AHBAP derneğinin kurucusu Haluk Levent, derneğin bütün faaliyetlerinin denetlenmesi için biri uluslararası iki bağımsız denetçi firmayla sözleşme imzaladıklarını duyurdu.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen, 10 kenti vuran deprem felaketinin hemen ardından başlayan yardım çalışmaları nedeniyle bazı kesimlerce hedef gösterilen, sitesi siber saldırılara maruz kalan AHBAP Derneği'nin kurucu başkanı Haluk Levent, derneğin hesaplarını bağımsız denetime açtıklarını açıkladı.

'TÜM SATIN ALMALARI DENETLEMELERİNİ İSTEDİM'

Daha önce kendisini ve AHBAP'ı hedef alan Turgay Güler gibi isimlerle buluşup yaptıklarını anlatan Levent, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, derneğin bütün satın almalarını başından sonuna kadar denetlenmesini istediğini söyledi:

"Biri uluslararası bağımsız denetim firması biri yerli denetim firması olmak üzere 2 bağımsız denetçi firma ile sözleşme imzalıyoruz. Bütün satın almaları başından sonuna kadar denetlemelerini istedim. Firma isimlerini Salı günü açıklayacağım. Bilginize"

'FATURALARIMIZI GÖRÜNTÜLEYECEĞİZ'

Haluk Levent, 850 milyon TL'ye ulaşan bütçelerine ilişkin planlamalarını anlattığı bir video da yayınlayıp, "Bizim gönlümüz ve kasamız, bölgedeki bütün ihtiyaçlar açıktır. Şu dakikada bile alımlar yapıyoruz, gönderiyoruz. Bundan sonraki günlerde, daha önceki yaptığımız gibi çalışmalarımızın tamamını raporlayıp, Twitter ve Instagram'dan görüntüleme durumuna, hatta faturaların görüntülenmesine kadar vereceğimizi taahhüt ediyoruz" ifadelerini kullanmıştı.