TRT spikeri Alper Bakırcıgil, dün akşam dünya kupası maçını anlatırken, dünya kupası tarihindeki en erken golü FETÖ'den firari olan Hakan Şükür'ün attığını hatıratınca maçın ikinci yarısını başka bir spiker sundu. Bakırcıgil'in maçın ardından kovulduğu öne sürüldü. Bakırcıgil'le ilgili açıklama yapan TRT iddiaları yalanladı.

FIFA Dünya Kupası F Grubu’nda Kanada ile Fas milli takımları karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı, TRT Spor naklen yayınladı. Maçın anlatımını üstlenen Alper Bakırcıgil, Hakim Ziyech’in 4’üncü dakikada attığı golün ardından Dünya Kupası tarihindeki en erken golün firari FETÖ davasından firari olan Hakan Şükür tarafından atıldığını hatırlattı. Bakırcıgil’in ifadesi kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu.

Bakırcıgil, bu hatırlatmanın ardından maçın devre arasında görevden alındı. İkinci devrede maçı Cüneyt Kıran anlatırken, dikkatli seyirciler Bakırcıgil’in maçtan alınmasını sosyal medyada paylaştı.

En düşük emekli maaşında artış komisyonda kabul edildi En düşük emekli maaşında artış komisyonda kabul edildi

TRT'DEN AÇIKLAMA

TRT kaynakları, Bakırcıgil’in işine devam ettiğini ancak 'benzer bir hata yapmaması için' kurum tarafından uyarıldığını belirtti.

Kaynak, devre arasında spiker değişikliği yapılmasına, söz konusu hatırlatmanın “uygun olmadığı' ve sosyal medyadaki tepkiyi gerekçe gösterdi.