1- Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanacak. Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklama yapması bekleniyor.

2- TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Suudi Arabistan Şura Konseyi Başkanı Abdullah Muhammed İbrahim Al-Sheikh ile görüşecek.

3- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin MYK toplantısına başkanlık edecek.

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, AK Parti Genel Merkezi'nde AK Parti Sosyal Politika Birimi Başkanları Toplantısı'na katılacak.

- Bakan Yanık ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde "Devlet Korumasından Yararlanmış Gençlerin Kamu Kurumlarına Atanması Töreni"ne katılacak, bakanlıkları arasında işbirliği protokolünü imzalayacak.

2- Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ATO Congresium'da düzenlenecek "Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması"na iştirak edecek.

EKONOMİ FİNANS

1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "OSB'nin Yıldızları Araştırması Ödül Töreni"ne katılacak.

2- Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, DSİ tarafından alımı yapılan 160 iş makinesinin teslim törenine iştirak edecek.

3- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Küçükçekmece (Halkalı)-Kayaşehir-Arnavutköy-İstanbul Havalimanı Metro Hattı Depo Sahasının Hizmete Alınması Töreni"ne katılacak.

4- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, aralık ayına ilişkin iktisadi yönelim istatistikleri ve reel kesim güven endeksi ile imalat sanayi kapasite kullanım oranını açıklayacak.

SPOR

1- Spor Toto 1. Lig'de 19'uncu hafta ve sezonun ilk yarısı Altınordu-Çaykur Rizespor, Göztepe-Bodrumspor maçlarıyla sona erecek.

Adli Tıp'tan H.K.G. raporu: Ruh sağlığı bozuldu Adli Tıp'tan H.K.G. raporu: Ruh sağlığı bozuldu

2- Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nde 12. hafta Fenerbahçe Beko-Anadolu Efes derbisiyle tamamlanacak.

- Misli.com Türkiye Basketbol Ligi'nde 12. hafta tek maçla sona erecek.

3- Türkiye Futbol Federasyonunun düzenlediği Fair Play/Adil Oyun Ödülleri'nde ekim ayının kazananları, TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde düzenlenecek törende ödüllerini alacak.