Şarkıcı Gülşen, imam hatiplere yönelik "sapık" sözünden dolayı incinen herkesten özür dileyip, espri yaptığını söyledi.

ERKEN HABER - Konserinde İmam Hatiplilere yönelik "sapık" ifadesini kullanan şarkıcı Gülşen sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Gülşen, her kesimden tepki toplayan ifadeleri "espri" olarak nitelendirdi.

Gülşen’den ilk açıklama geldi! Kendini böyle savundu: Espriydi

Giydiği kıyafetler ve davranışlarıyla magazin gündeminde yer alan Gülşen, yeni bir skandalla gündeme geldi. Nisan ayında verdiği bir konserde İmam Hatipliler hakkında söylediği skandal ifadelerin görüntüleri ortaya çıkınca tepki yağdı.

SAVCILIK HAREKETE GEÇTİ

Gülşen "İmam hatipte okumuş kendisi, sapıklığı oradan geliyor" ifadesini kullandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı; konser esnasında yaptığı konuşma nedeniyle şarkıcı Gülşen için İstanbul Emniyeti Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne yazı gönderdi.

GÜLŞEN GÖZALTINA ALINDI

"Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama" gerekçesiyle soruşturma başlatılan Gülşen, polisler tarafından gözaltına alındı. Beşiktaş'taki evinden gözaltına alınan şarkıcı Gülşen'in ifadesinin alınması için mevcutlu olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Konserinde imam hatip liselilere yönelik sarf ettiği sözlerden dolayı "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan hakkında başlatılan soruşturmda gözaltına alınan Gülşen, emniyette yaklaşık 4 saat ifade verdi. Gülşen, Çağlayan'daki İstanbul Adliyesine sevk edildi.

ESPRİ OLARAK NİTELENDİRDİ

Konu hakkında sosyal medya hesabından açıklama yapan Gülşen ifadelerini espri olarak nitelendirdi. Gülşen, "Uzun yıllardır birlikte çalıştığım çalışma arkadaşlarım ile iş ve çalışma ortamında yapmış olduğum bir espri toplumu kutuplaştırmayı hedefleyen kimseler tarafından öne çıkarılarak yayınlanmıştır. Sözlerimin ülkemizdeki kutuplaştırmayı hedefleyen kötü niyetli kimselere malzeme vermiş olmasından dolayı üzgünüm. İnandığım özgürlüğü savunurken, eleştirdiğim radikal uca kendimin savrulduğunu görüyorum. Videodaki söylemimden rahatsızlık duyan ve incinen herkesten özür diliyorum. Daha başka bir dil bulmalıydım; bulacağım... " paylaşımı yaptı.

"Ziyafet Sofrası" 500. kez seyirciyle buluşacak "Ziyafet Sofrası" 500. kez seyirciyle buluşacak

LGBT BAYRAĞI AÇMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde festivalde sahne alan Gülşen, konserinde kendisine yöneltilen kıyafet eleştirilerine yanıt verdikten sonra bir LGBT bayrağı açarak tepki çekmişti. Gülşen'e yönelik tepkiler kamera kayıtlarına da yansırken alanı terk edenlerin "Allah belanızı versin" şeklinde sözler sarf ettiği duyulmuştu.

TÜM HUKUKİ SÜREÇLER BAŞLATIILDI

İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Abdullah Ceylan, Gülşen'in ortaya çıkan skandal sözlerine ilişkin yaptığı açıklamada, "Her geçen gün kirlenmiş zihinleriyle İmam Hatip Okullarımız üzerinden gündem oluşturmaya çalışanların çabalarını karşılıksız bırakmayacağız." dedi.