ERKEN HABER - Şarkıcı Gülşen'e, "çorabını çek, başkan geliyor" diyen AK Partili Ordu Büyükşehir Belediyesi Tören ve Organizasyon Müdürü S.K hakkında 14 yaşındaki kız çocuğuna hakaret ve tacizden soruşturma açıldığı öğrenildi.

Birgün’den Onur Durmuş imzalı habere, 14 yaşındaki çocuğun ailesinin şikâyeti üzerine 21 Eylül 2022’de Altınordu Emniyet Müdürlüğü’nde S.K.’nın ifadesi alındı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirten emniyet kaynakları, soruşturmaya gizlilik kararı verildiğini belirtti.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nden bir başka kaynak ise, olayın belediye yetkilileri tarafından öğrenilmesinin ardından S.K.’nın istifaya zorlandığını ve görevden uzaklaştırıldığını kaydetti.

Olayın Ordu Büyükşehir Kent Konseyi'nde yaşandığı ve taciz iddialarının ardından Kent Konseyi binasının kapatıldığı da öğrenildi.

“İstifa ettim ama bu olay yüzünden istifa etmedim”

Brezilyalı modele İstanbul'da silahlı saldırı Brezilyalı modele İstanbul'da silahlı saldırı

Konuya ilişkin ifadesinin alındığını doğrulayan S.K., BirGün’e yaptığı açıklamada kendisine iftira atıldığını öne sürdü. S.K., “Önce hakaret ettiğimi ve daha sonra tacizde bulunduğumu iddia ettiler. Bana iftira atıyorlar. Tecavüz olayı olsa benim dışarıda olmamam lazım. Karşı tarafın ifadesinde soruşturmanın gizliliği söz konusu. Bu konuyla ilgili benim açıklama yapmam doğru değil. Ben, böyle bir şeyi kabullenmedim. Soruşturmanın sonucunu bekleyeceğiz. İstifa ettim ama bu olay yüzünden istifa etmedim” dedi.

Gülşen’e “çorabını çek, başkan geliyor” diyen sunucu

2018’de verdiği konserde Gülşen'in sahne kıyafetinin bir parçası olan çorap çizmesi gösterinin sonuna doğru aşağıya inmişti. Belediye Başkanı’nı çiçek vermesi için anons eden sunucu, "çorabını çek, başkan sahneye çıkıyor" diye uyarıda bulununca Gülşen, sunucuya sahnede tepki göstermişti. Gülşen, sunucuya, "Pardon siz ne dediniz bir daha sesli bir şekilde tekrarlar mısınız? Şu anda şaka yapacak kadar bir samimiyet hissetmiyorum" diyerek çıkışmıştı.