Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ziraat Bankası arasında, personelin maaşı karşılığında alacağı promosyon sözleşmesinin yenilenmesi için görüşme başlatıldı.

ERKEN HABER - Diğer kurumlarda başlatılan promosyon yenileme çalışmalarının ardından personelin talepleri doğrultusunda Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ziraat Bankası arasında promosyon görüşmelerine başlandı.

Şubat 2022 itibariyle Ziraat Bankası ile yapılan anlaşmada promosyon bedelinin bin 750 liradan 5 bin 800 liraya  çıkarılması, Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) ile Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) çalışanlarını memnun etmedi.

GSB ile KYK bünyesinde çalışan personel, diğer kurumlardaki promosyon sözleşmelerini örnek göstererek, kendi sözleşmelerinin de yenilenmesini talep etti.

Talepleri doğrultusunda GSB ile Ziraat Bankası arasında görüşme başlatılmasını olumlu bulan personel, hak ettiği promosyonu alabileceği yönde beklenti içerisine girdi.

Gençlik ve Spor

PERSONEL 30 BİN TALEP EDİYOR

Personelin yoğun talebi ve sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşım üzerine GSB ile Ziraat Bankası yetkilileri arasında, promosyonun revize edilmesi gündeme geldi.

GSB çalışanları Ziraat Bankası'ndan aldıkları 5 bin 800 liralık promosyonun 30 bin liraya çıkarılmasını talep ediyor. Bu promosyon bedeli, Adalet Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü personeli promosyonları gözönünde bulundurularak istenmeye başlandı.

gsb banka

DAİMİ/KADROLU OLMAYAN AYIRIMI

GSB ile Ziraat Bankası arasında önceki dönem imzalanan promosyon sözleşmesinde, GSB ve KYK bünyesinde çalışan personelden "Daimi/Kadrolu Olmayan"lar sözleşme dışı bırakıldı.

Banka sözleşmesinde, kurumda daimi çalışmayan veya kadrolu olmayan sözleşmeli işçilere promosyon vermekle yükümlü tutulmuyor.

Sözleşme banka ile kurum arasında imzalandığı için personelin bankadan herhangi bir promosyon talep etme hakkı da bulunmuyor.

türk lirası-1

New York borsası düşüşle kapandı New York borsası düşüşle kapandı

KREDİ KART İPTALİ

Kurumda çalışan personellerden bazıları, söz konusu bankanın düşük promosyon vermesi halinde gösterebilecekleri tepkileri tartışmaya başladılar.

Bazı personelin, düşük promosyon verilmesi halinde "kredi kartlarımızı iptal ederek tepki gösterelim" şeklinde fikri, diğer personel tarafından da destek alabileceği yönünde görüşler beyan ediliyor.

Kimi personel ise hak edilen promosyonun verilmemesi halinde bankacılık hizmetlerini başka bankalardan yürütmeyi, otomatik ödemelerini başka bankalardan açacakları hesaplar üzerinden yapmayı öneriyor.