ERKEN HABER -  Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, milyonlarca öğrencinin merakla beklediği bilgiyi paylaştı.

Bakan Kasapoğlu, 2022-2023 GSB Burs ve Öğrenim Kredisi sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

Deprem bölgesindeki 4 ilde eğitime başlanıyor Deprem bölgesindeki 4 ilde eğitime başlanıyor

Kasapoğlu sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada "Değerli genç arkadaşlarım, heyecanla beklediğiniz GSB Burs ve Öğrenim kredisi sonuçları açıklandı." derken sonuçların öğrenilmesi için http://turkiye.gov.tr adresini de paylaşımına ekledi.

Kasapoğlu ayrıca "Gençlerin bakanlığı olarak her zaman sizlerin destekçisi olmaya devam edeceğiz." diye ekledi.

SORGULAMA EKRANI AÇILDI

KYK başvuru sonuçları sorgulama ekranı erişime açıldı...Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, 2022-2023 GSB Burs ve Öğrenim Kredisi sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Öğrenciler KYK burs ve kredi sonuçlarını e-Devlet üzerinden sorgulayabilecekler. Kamu kurumundan bilgi alınarak yapılan değerlendirme sonucunda burs almaya hak kazanamayan öğrenciler de kredilerden yararlanabilecek. İşte, 2022 KYK burs/kredi sorgulama ekranı...

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yükseköğrenim burs/kredi başvuru sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Bakan Kasapoğlunun verdiği bilgilere göre 2022-2023 yılı için KYK burs başvuru sonuçları e-Devlet üzerinden sorgulanabilecekler. Öte yandan, öğrenciler, taahhüt onaylarını da gerçekleştirecekler. KYK sonuçlarının açıklanmasının ardından resmi sonuç sayfasında yoğunluk yaşanıyor. Aşağıdaki linkten sonuçları öğrenebilirsiniz.

KYK BURS SONUÇLARI AÇIKLANDI

KYK BURS SONUÇLARI AÇIKLANDI

Yükseköğrenim gören öğrencilerin burs/kredi başvuru sonuçları açıklandı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2022-2023 eğitim-öğretim yılı yükseköğrenim burs/kredi başvuru sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Burs/kredi başvurusunda bulunan öğrenciler, sonuçları e-Devlet internet sitesinden öğrenebilecek.

Yükseköğrenim gören öğrencileri maddi yönden desteklemek amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından burs/kredi ödeniyor. Söz konusu bursların bu yılki etabı için sonuçlar adayların erişimine açıldı.

SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN