19 Eylül Gaziler Günü kapsamında ülke genelinde kutlamalar yapılıyor, siyasiler etkinliklere katılıp mesajlar yayımlıyor.

ERKEN HABER - Milli Savunma Bakanlığı (MSB) paylaşımında, vatan savunmasında görev yapan Mehmetçiğin, zorlu şartlarda yürüttüğü terörle mücadele faaliyetlerine ilişkin görüntülere de yer verdi.

MSB, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, "Ülkemizin ve asil milletimizin güvenliği için canlarını hiçe sayan Kahraman Gazilerimizin, Gaziler Günü kutlu olsun. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş Gazilerimizi rahmetle anıyor, hayattaki Gazilerimize sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyoruz." ifadelerine yer verildi.

Mustafa Yıldızdoğan'ın, "Ölürüm Türkiyem" şarkısını seslendirdiği video, Gaziler Günü etiketi ve "Ölürsek şehit, kalırsak gazi / Vatan için can vermek pek ali / Şan ve şeref yazıldı göğsümüze / Vatan sevgisi baki içimizde…Bayrak için vatan için canını hiçe sayan tüm kahramanlarımıza selam olsun." mesajıyla paylaşıldı.

FUAT OKTAY'IN MESAJI

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 19 Eylül Gaziler Günü'nü, yayımladığı mesajla kutladı.

Oktay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Devletinin, milletinin varlığını canından önde tutan kahraman gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü'nü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu aziz vatan için göğsünü siper eden tüm kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum." ifadesini kullandı.

KEMAL KILIÇDAROĞLU

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 19 Eylül Gaziler Günü'nde Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

Mersin saldırısıyla ilgili provokatörlük yapan 22 hesap tespit edildi Mersin saldırısıyla ilgili provokatörlük yapan 22 hesap tespit edildi

"Atatürk'e 'Gazi' unvanı ve 'Mareşal' rütbesi verilmesinin yıl dönümünde, başta büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ülkemizin birlik ve bütünlüğü uğruna büyük bir fedakarlık gösteren tüm gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyor; Gaziler Günü'nü kutluyorum. Bir kez daha söylüyorum; 18 Mart Şehitler Günü'nde şehit yakınlarına ve 19 Eylül Gaziler Günü'nde malul gazilere birer maaş ikramiye verilmesini sağlayacağız. Ayrıca eğitimden barınmaya, sağlıktan istihdama kadar birçok sorununu biz çözeceğiz."