ERKEN HABER - Kahramanmaraş depremlerinde arama ve kurtarma ekiplerince sürdürülen enkaz çalışmalarında 65 saat sonra 2'si çocuk, 5 kişi kurtarıldı.

GAZİANTEP

Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkili olduğu Gaziantep'in İslahiye ilçesinde, 36 yaşındaki Mesude Kaplan, enkazdan 65 saat sonra sağ olarak çıkarıldı.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerden etkilenen İslahiye'de ekiplerin arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Hacı Ali Öztürk Mahallesi'nde yıkılan bir binanın enkazında yürütülen çalışmada, 36 yaşındaki Mesude Kaplan depremden 65 saat sonra sağ kurtarıldı.

Kaplan, sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı.

enkaz yaralı

KAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş'ta depremde yıkılan binanın enkazında kalan anne, baba ile 2 ve 4 yaşındaki çocukları, depremden yaklaşık 65 saat sonra kurtarıldı.

Cansuyu Derneğinden yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından bölgeye giden ekipler, AFAD koordinasyonunda çalışmalarını sürdürüyor.

AFAD ve Cansuyu Derneği Arama Kurtarma ekibi, Kahramanmaraş'taki Trabzon Caddesi'nde yıkılan Yıldız Apartmanı'nın enkazında çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Ekipler, enkazı üç kat kesip tünel oluşturarak baba Mehmet Özbek (25), anne Sude Rümeysa (25) ile çocukları 2 yaşındaki Elif Berra ve 4 yaşındaki Zeynep'e depremden yaklaşık 65 saat sonra ulaştı.

Meteoroloji'den kritik uyarı Meteoroloji'den kritik uyarı

Alkışlarla enkazdan çıkarılan Özbek ailesi, sağlık ekiplerine teslim edildi.