Görme engelliler tiyatroseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor Görme engelliler tiyatroseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor

ERKEN HABER - Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, terör örgütü FETÖ'ye yönelik soruşturmada hakkında gözaltı kararı verilen 14 şüpheli yakalandı.

Başsavcılıktan yapılan açıklamaya göre, kapatılan Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Güvenlik Bilimleri Fakültesi ile Polis Kolejinden ilişiği kesilen, haklarında FETÖ tarafından okul dönemine ve ilişiklerinin kesilmesiyle sonraki döneme ait bağlılık ve sadakatlerine göre kodlamalar, ardışık arama, HTS kayıtları, aleyhte ifade ve teşhisler bulunan şüphelilere yönelik Ankara merkezli 9 ilde operasyon başlatıldı.

Bu çerçevede, 2007 yılı Polis Memurluğundan Komiser Yardımcılığına Geçiş sınavında soru dağıttığı tespit edilen 1 kişinin de aralarında olduğu 14 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, bu karar doğrultusunda söz konusu 14 kişiyi gözaltına aldı.