Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, AK Parti iktidarının 20 yıldır faiz lobilerini sevindirdiğini, OVP'a göre bunu devam ettireceğini söyledi.

ERKEN HABER - Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, hükümet tarafından açıklanan Orta Vadeli Program'a ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamasını sosyal medya hesapları üzerinden paylaşan Erbakan, şunları kaydetti:

"Bildiğiniz üzere hükümet, geçtiğimiz günlerde Orta Vadeli Program (OVP) açıkladı. Ne manaya geliyor bu program? Önümüzdeki 3 yılda daha çok verdi, daha çok faiz, daha büyük bütçe açığı, daha yüksek dolar kuru ve kur dolayısıyla da daha yüksek enflasyon demek.

Sayın Cumhurbaşkanı 'sürekli sabredin her şey düzelecek' diyor ama kendi açıkladıkları orta vadeli programa göre sabredecek hiçbir şeyin düzelmeyeceği açık şekilde ortada.

Bütçe açığı artıyor, vergi geliri artıyor, dolar kuru artıyor, faz ödemeleri artıyor. İktidar 20 yılda tam 520 milyar dolar faiz ödemişti. Açıklanan orta vadeli programa göre, AK Parti iktidarı 20 yıldır yaptığı gibi yine faiz lobilerini sevindirecek. 

Kılıçdaroğlu: "Teröre karşı ortak tavır takınmak görevimizdir" Kılıçdaroğlu: "Teröre karşı ortak tavır takınmak görevimizdir"

faiz lobisi

İktidarın açıkladığı orta vadeli program, 20 yıldır uygulanan borç-faiz ekonomisinin aynen devam edeceğinin ilanı durumundadır. AK Parti 3 yıl daha iktidarda kalırsa 2 trilyon lira daha faiz ödeyecek. Hani bunlar faize karşıydı

Bir yandan 'Faize karşıyız,faiz lobisiyle mücadele ediyoruz, faiz lobisi bize operasyon çekiyor' diyeceksiniz, diğer taraftan dünyada dolar faizi yüzde 1-2 seviyesindeyken, tam yüzde 8,62 faizle, bir başka deyişle ‘tefeci faiziyle’ dolar borçlanacaksınız."