Türkiye 13. Cumhurbaşkanını seçecek Türkiye 13. Cumhurbaşkanını seçecek

ERKEN HABER - Cumhur İttifakı'na katılan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, yıllar önce Adnan Oktar'dan övgüyle bahsettiği görüntülerle ilgili konuştu.

"Adnan Oktar'ın taciz yaptığına dair bir tane görüntü var mı?" diyen Fatih Erbakan, "Adnan Oktar'ı savunacak değilim. Kitapları gayet güzel, yerinde, içindeki bilgilerin bir kabahati yok. Son geldikleri durumu tasvip etmediğimizi de ifade ettik." dedi.

Fatih Erbakan, tv100 canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erbakan, "örgüt yöneticiliği", "cinsel istismar" gibi suçlardan 8 bin 658 yıl hapis cezasına çarptırılan Adnan Oktar'ı övdüğü geçmiş yıllara ait görüntülerle ilgili konuştu.

"ADNAN OKTAR'I SAVUNACAK DEĞİLİM"

Adnan Oktar'ın kitaplarının güzel olduğunu ancak son gelinen noktayı savunmadıklarını belirten Erbakan şunları söyledi:

"Adnan Oktar'ı savunacak değilim. Kitapları gayet güzel, gayet yerinde. Kitapların içindeki bilgilerin bir kabahati yok. Doğru her zaman doğrudur. O kitaplar yanlış olmuyor bunlar bunu yaptı diye.

Bir dönemde bir insan çok güzel bilimsel bir kitap yazmış, arkasından da suç işlemiş. Kitabı da çöpe atalım. 'Kitapta yazanlar faydasız hale geldi, zararlı hale geldi' diyemezsiniz ki. Bu bilimsel bir şey değil. Bunu ifade ediyorum.

O dönemde rahmetli Erbakan hocamızın da bizzat Milli Gençlik Vakfı'na tavsiye ettiği kitaplar bunlar. Milli Gazete'de neşredilmesine müsaade ettiği kitaplar.

Ama sonrasında ne olduysa böyle bir kitaplarla da tezat oluşturacak noktaya geldiklerinde bu son noktalarını, son geldikleri durumu tasvip etmediğimizi de tabii ifade ettik."