ERKEN HABER - Ezgi Mola, İran'da ahlak polisinin kaldırıldığını öğrenmekten mutlu olduğunu belirtti, 'Bu güzel haberlerin hepsinin bizim ülkemizde de yaşanmasını istiyorum' açıklamasında bulundu.

Netflix’te yayınlanan "Erşan Kuneri" dizisindeki "Alev" rolüyle Altın Kelebek’te “En İyi Komedi Dizisi- Kadın Oyuncu” ödülü alan Ezgi Mola, yaptığı konuşmada İran’da Mahsa Amini’nin gözaltındaki ölümü üzerine başlayan eylemler sonrasında ahlak polisinin kaldırıldığını öğrenmekten mutlu olduğunu belirterek törende yaptığı konuşmada TBMM'ye de seslendi.

Kadınlar ve tüm canlılar için TBMM’de yasa çıkarılmasını isteyen Ezgi Mola, sahnede şu ifadeleri kullandı:

İbrahim Tatlıses'ten milletvekili adaylığına yeşil ışık İbrahim Tatlıses'ten milletvekili adaylığına yeşil ışık

"Bugün güzel bir haber geldi İran'dan. 'Ahlak polisi' kavramının kaldırıldığı, artık olmayacağı söylendi. Ben de onların yanında olduğumuzu, buradan söylemek istiyorum. Ve aynı zamanda ülkemizde Her gün yaşanan kadın cinayetlerinin de son bulabilmesi için yasalarımızda yapılacak olan güzellikleri sabırsızlıkla görmek, duymak ve biz de bunu kutlayalım istiyorum. Bu güzel haberlerin bizim ülkemizde de yaşanmasını istiyorum. TBMM’deki, ne düşündüğünü gerçekten önemsemiyorum, herhangi bir partideki tüm milletvekillerinin aynı dilden, aynı yerde kalben durup kadınlarımız için de çocuklarımız için de tüm canlılar için aslında eşit yaşam hakkının olduğumuzla ilgili bir yasa çıkarılmasını istiyorum. Bunu canı gönülden diliyorum. Geldik gidiyoruz. Neye inandığınız, ne düşündüğünüz umurumda değil, birbirimizi sevmeye ihtiyacımız var, sizi çok seviyorum.”