• DOLAR 17,96 %0.04
  • EURO 18,21 %-0.27
  • G.ALTIN 1.025,72 %-0.20
  • BİST100 2.877,35 %0.71
  • BITCOIN 24.100 %-0.8
  • ETHERIUM 1.890 %-1.3
27°
Eyüphan Kılıç

Tüm Makaleleri

Eyüphan Kılıç

Gazeteci/Yazar

Yine zenginler kazanacak

İkinci el otomobillerde 6 aydan daha düşük yaşta olanlar ile 6 bin kilometre yapmamış araçların alım satımı yasaklandı. Serbest piyasaya devlet tarafından müdahale edildi.

Gençlerimize üniversite beğendiremedik

YKS tercih sonuçlarının açıklanmasıyla sınava giren yaklaşık 3 milyon 100 bin öğrenciden sadece 850 bini herhangi bir üniversiteye yerleştirilebildi.

Genel Af İsteyenler sabretsin

Genel Af İstiyoruz diyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Bir umuttur, yıllardır dört duvar arasındaki yakınlarına kavuşmak. Umutlar yeşerdi, olgunlaştı, af beklentisi en yüksek seviyeye çıktı.

KPSS'de gözden kaçan ihtimaller

KPSS skandalında gözden kaçan birkaç noktaya dikkati çekmek istedim. Soruları Yediiklim Yayınevi'ne kim sızdırdı, nasıl sızdırıldı? Soruları ÖSYM'den kim çaldı veya ÖSYM kime soruları verdi? Şimdiye...

Ehliyet Affı çıkar mı?

Çeşitli sebeplerden dolayı ehliyetlerine el konulan mağdurların talebi olan Ehliyet Affı Meclis'in açılmasını bekliyor.Ehliyet Affı, yaklaşık 1 milyon sürücünün beklentisi.

2022 KPSS skandalının mimarları

Devletin kuruluşlarına personel alımları için düzenlenen sınav ile bir yayınevinin hazırlık testlerindeki soruların aynı olduğu iddiası ortaya atıldı. Buraya kadar çok normal. Her şey iddia edilebilir...

Soruların çalınması ve torpille işe alımlar

KPSS'de ortaya atılan iddialar ve gelinen aşamada, sınavın iptal edilmesi gündeme geldi. Kamuoyunda KPSS iptal edilsin beklentisi oluştu. Ya sınavsız işe alınanlar ne olacak? Bunu hiç kimse tartışmıyo...

Meclis, HDP sayesinde toplanmadı

CHP'nin 120 milletvekilinin olağanüstü toplantıya çağırdığı Meclis, HDP sayesinde toplanamadı.

Vekilerin tatilini bölmeye değer miydi?

CHP'nin siyasi bir manevra yaparak 120 milletvekilinin imzasıyla TBMM'yi olağanüstü toplantıya çağırması, tamamen göstermelik ve oy karşılığı olmayan bir harekettir.

Bir eli yağda bir eli balda olanlar

Bal ve yağın lüks olduğu dönemlerde, bolluk, varlık, rahat ve huzur içinde yaşayanlara atfen söylenmiş bir deyimdir.