ERKEN HABER - EYT'de yürürlük tarihi netleşti. Düzenlemenin 15 Ocak 2023'te yürürlüğe girmesi planlanıyor. Buna göre çalışmalar yapılıyor. Önümüzdeki süreçte bütçe görüşmeleri var TBMM Genel Kurulu'nda hemen sonrasında bir torba gelecek Meclis'e bu torbada EYT konusu yer alacak.

EYT daha sonra da çıkabilir. Ocak 15'ten sonraya da kalabilir ama yürürlük tarihi 15 Ocak olacak. İlk maaşlar başvuru durumuna göre şubat ayında hesaplarda olması bekleniyor.

3600 ek gösterge de yine 15 Ocak'ta devreye girecek. Aynı zamanda yürürlüğe girmesi planlanıyor. Bir konu daha var aynı torbada yer alacak. Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi konusu. Eğer sözleşmeli personel kadroya geçmeyi kabul ederse bir maaş sınırlaması getirilecek.

BAKAN NEBATİ AÇIKLADI

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati EYT'nin yürürlüğe gireceği tarihi açıkladı. Buna göre, EYT'nin 15 Ocak 2023'te yürürlüğe girmesi için hazırlık yapılıyor.

Son Dakika: EYT'nin yürürlüğe gireceği tarih açıklandı

Milyonlarca kişinin merak ettiği “EYT ne zaman çıkacak?” EYT’nin kapsamı ne? Masada hangi formül var? EYT'den kaç kişi faydalanacak? Soruları yavaş yavaş netleşmeye başlarken EYT'de yürürlük tarihi netleşti.

Hakkari'de 3 kişilik aileyi katlettiler Hakkari'de 3 kişilik aileyi katlettiler

Düzenlemenin 15 Ocak 2023'te yürürlüğe girmesi planlanıyor.

Buna göre çalışmalar yapılıyor. Önümüzdeki süreçte bütçe görüşmeleri var TBMM Genel Kurulu'nda hemen sonrasında bir torba gelecek Meclis'e bu torbada EYT konusu yer alacak. 

Milyonlarca kişi bütçe görüşmelerinden sonra Meclis'e gelecek torba yasaya kilitlenmiş durumda. Bu torbada yer alacak EYT ile birlikte 3600 ek gösterge düzenlemesi de 15 Ocak'ta devreye girebilir. Sözleşmeli personele kadro konusu da torba yasada olacak. Kadro tercih eden personele maaş sınırlaması getirilmesi gündemde.